Dom

Moda na grzejniki w starym stylu

2 Mins read

Grzejniki loftowe w formie rur kanalizacyjnych. Grzejniki dekoracyjne w stylu lat 50-tych. Kaloryfery w stylu PRL-u. Oto urządzenia, które nostalgicznie nawiązują do minionych epok, wprowadzając do wnętrza wyjątkowy klimat. A jednocześnie cechują się nowoczesną technologią pozwalającą zachować ciepło w domu i chroniącą przed wilgocią.

Sentymentalny styl Vintage

Styl retro (zwany również vintage) to nawiązanie do dawnych trendów w modzie. Obserwujemy je w modzie, muzyce, motoryzacji, a nawet w sporcie. Ostatnio bardzo modne jest również nawiązanie do starego stylu we wnętrzach. Modne są nawiązania do trendów wnętrzarskich obowiązujących w latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych czy siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Nie znaczy to jednak, że wszystkie elementy są w starym stylu, bo styl vitage łączy nowoczesne budownictwo z aranżacjami lub meblami w stylu dawnym. Może łączyć abstrakcyjne, nowoczesne formy z oryginalnymi elementami w stylu minionego wieku. Takim elementem vintage, który eklektycznie można połączyć z innym stylem są grzejniki dekoracyjne:

  • Radox Empire Multi Wall Chrom – grzejnik łazienkowy nawiązujący w formie do kaloryferów z czasów PRL-u. W swoim wykończeniu (koliste łączniki i stylizowane żeberka) inspiruje się jednak stylem empire (niebanalna elegancja). Z kolei chromowany materiał delikatnie nawiązuje do stylu nowoczesnego, stanowi tło, odbicie, na którym styl vintage jest jeszcze bardziej wyrazisty. Kaloryfer ten jest dostępny w zróżnicowanej gamie kolorystycznej i z dedykowanymi zaworami. Jako zaawansowany technologicznie grzejnik łazienkowy chroni także przed wilgocią w łazience.
  • Pmh Pmh Retro – grzejnik łazienkowy nawiązujący do stylu lat 50-tych XX wieku. Charakterystyczna dla mebli tworzonych w tamtym okresie była zabawa formą i kolorem. Geometryczne kształty i zamiłowanie do lekkich zaokrągleń – które obserwujemy w kształcie żeberek. Również lakierowanie na biało jest wyrazem zabawy formą i przywodzi na myśl urok lat 50-tych, kiedy interesowano się plastikiem, uchodzącym wówczas za modernistyczny. Wyrazista biel w połączeniu z lekko geometryczną, wyrazistą formą przywodzi też na myśl klimat pop-art i plakaty Andy Warhola przedstawiające Marylin Monroe.
  • Loftowy grzejnik dekoracyjny Ag Grzejniki Design Fao3 Wall&Big – również grzejniki loftowe są bardzo w klimacie vintage. Loft to mieszkanie urządzone w dawnych fabrykach, magazynach, przestrzennych mieszkaniach i innych pomieszczeniach przemysłowych. Styl ten cechuje się otwartymi przestrzeniami, surowym designem obfitującym w szkło, kamień, beton, stal. Wysokim sufitem, fabrycznym oświetleniem. Dużymi oknami. Widocznymi rurami, kablami i instalacjami elektrycznymi oraz hydraulicznymi – standardowe wnętrza urządzone w klasycznym stylu raczej unikają tego rodzaju widocznych instalacji, a jednak we wnętrzach loftowych są one dekoracją. Obecnie mamy modę na lofty w Polsce, a zaczęła się ona w łódzkich XIX wiecznych fabrykach. Ludzie marzyli o tym, aby zamieszkać w starej fabryce. Dzisiaj, szczególnie na Dolnym Śląsku, jest wiele poprzemysłowych pomieszczeń idealnych do adaptacji na współczesne mieszkania. Ów styl przemysłowy w aranżacji wnętrz spotykamy również w formie grzejników loftowych. Wspomniany grzejnik loftowy ma kształt rury hydraulicznej, czym idealnie wpisuje się w przemysłowy styl.

Warto przeczytać
Dom

Krzesła – wygodne czy modne ? Jakie wybrać?

Krzesła to nie tylko elementy wyposażenia, ale również ważny element wystroju wnętrz, który może wpłynąć zarówno na komfort użytkowania, jak…
BlogDom

Strategiczne miejsce na zakup nieruchomości

Decydując się na kupno mieszkania często zastanawiamy się co będzie jeżeli dołączą do nas nowi członkowie rodziny a dotychczasowy metraż…
BlogDom

Jak wytresować psa? 5 sprawdzonych sposobów

Tresura psa jest niezwykle interesującym zagadnieniem. Odpowiednia tresura odciśnie na psychice psa ślad na całe życie. Może to bardzo ułatwić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *