Dom

Moda na grzejniki w starym stylu

2 Mins read

Grzejniki loftowe w formie rur kanalizacyjnych. Grzejniki dekoracyjne w stylu lat 50-tych. Kaloryfery w stylu PRL-u. Oto urządzenia, które nostalgicznie nawiązują do minionych epok, wprowadzając do wnętrza wyjątkowy klimat. A jednocześnie cechują się nowoczesną technologią pozwalającą zachować ciepło w domu i chroniącą przed wilgocią.

Sentymentalny styl Vintage

Styl retro (zwany również vintage) to nawiązanie do dawnych trendów w modzie. Obserwujemy je w modzie, muzyce, motoryzacji, a nawet w sporcie. Ostatnio bardzo modne jest również nawiązanie do starego stylu we wnętrzach. Modne są nawiązania do trendów wnętrzarskich obowiązujących w latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych czy siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Nie znaczy to jednak, że wszystkie elementy są w starym stylu, bo styl vitage łączy nowoczesne budownictwo z aranżacjami lub meblami w stylu dawnym. Może łączyć abstrakcyjne, nowoczesne formy z oryginalnymi elementami w stylu minionego wieku. Takim elementem vintage, który eklektycznie można połączyć z innym stylem są grzejniki dekoracyjne:

  • Radox Empire Multi Wall Chrom – grzejnik łazienkowy nawiązujący w formie do kaloryferów z czasów PRL-u. W swoim wykończeniu (koliste łączniki i stylizowane żeberka) inspiruje się jednak stylem empire (niebanalna elegancja). Z kolei chromowany materiał delikatnie nawiązuje do stylu nowoczesnego, stanowi tło, odbicie, na którym styl vintage jest jeszcze bardziej wyrazisty. Kaloryfer ten jest dostępny w zróżnicowanej gamie kolorystycznej i z dedykowanymi zaworami. Jako zaawansowany technologicznie grzejnik łazienkowy chroni także przed wilgocią w łazience.
  • Pmh Pmh Retro – grzejnik łazienkowy nawiązujący do stylu lat 50-tych XX wieku. Charakterystyczna dla mebli tworzonych w tamtym okresie była zabawa formą i kolorem. Geometryczne kształty i zamiłowanie do lekkich zaokrągleń – które obserwujemy w kształcie żeberek. Również lakierowanie na biało jest wyrazem zabawy formą i przywodzi na myśl urok lat 50-tych, kiedy interesowano się plastikiem, uchodzącym wówczas za modernistyczny. Wyrazista biel w połączeniu z lekko geometryczną, wyrazistą formą przywodzi też na myśl klimat pop-art i plakaty Andy Warhola przedstawiające Marylin Monroe.
  • Loftowy grzejnik dekoracyjny Ag Grzejniki Design Fao3 Wall&Big – również grzejniki loftowe są bardzo w klimacie vintage. Loft to mieszkanie urządzone w dawnych fabrykach, magazynach, przestrzennych mieszkaniach i innych pomieszczeniach przemysłowych. Styl ten cechuje się otwartymi przestrzeniami, surowym designem obfitującym w szkło, kamień, beton, stal. Wysokim sufitem, fabrycznym oświetleniem. Dużymi oknami. Widocznymi rurami, kablami i instalacjami elektrycznymi oraz hydraulicznymi – standardowe wnętrza urządzone w klasycznym stylu raczej unikają tego rodzaju widocznych instalacji, a jednak we wnętrzach loftowych są one dekoracją. Obecnie mamy modę na lofty w Polsce, a zaczęła się ona w łódzkich XIX wiecznych fabrykach. Ludzie marzyli o tym, aby zamieszkać w starej fabryce. Dzisiaj, szczególnie na Dolnym Śląsku, jest wiele poprzemysłowych pomieszczeń idealnych do adaptacji na współczesne mieszkania. Ów styl przemysłowy w aranżacji wnętrz spotykamy również w formie grzejników loftowych. Wspomniany grzejnik loftowy ma kształt rury hydraulicznej, czym idealnie wpisuje się w przemysłowy styl.

Warto przeczytać
BlogDom

Panele podłogowe laminowane – co warto o nich wiedzieć?

Jeszcze do niedawna wybór materiałów do wykończenia wnętrz, a mówiąc szczegółowiej podłogi, był mocno okrojony. Współcześnie jedynym ograniczeniem jest nasza…
Dom

Wymarzony trawnik

Właściciele posesji i domów jednorodzinnych starają się dbać nie tylko o wnętrza budynków, ale również o to, jak prezentuje się…
Dom

Pies w rodzinie

Posiadanie psa to wielka radość, ale też i odpowiedzialność. Chcielibyśmy dla swoich pupili jak najlepiej. Chcielibyśmy, aby miały wygodne szelki,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *