BlogDom

Jak wytresować psa? 5 sprawdzonych sposobów

2 Mins read

Tresura psa jest niezwykle interesującym zagadnieniem. Odpowiednia tresura odciśnie na psychice psa ślad na całe życie. Może to bardzo ułatwić nam współżycie z naszymi pupilami. Nasi ulubieńcy powinni być dyscyplinowani i wychowywani przez nas od małego. Jakie są sprawdzone podstawowe sposoby na wyćwiczenie właściwych odruchów psa? Jakie są czynniki sprzyjające skutecznej nauce naszych czworonożnych przyjaciół?

Tresura szczeniaka – pięć sprawdzonych sposobów

Niech mały piesek rozpoznaje swoje imię i właściwie na nie reaguje. W tym celu możemy wypowiedzieć donośnie jego imię i wabić go smakołykiem. Jeżeli szczeniak będzie przychodził zwabiony daną zachętą, możemy go nagrodzić dostępem do niej. Równocześnie powinniśmy okazać mu nasze uczucie zadowolenia, pogłaskać go i przemówić do niego miłym tonem głosu. Jeżeli mały towarzysz nie będzie chciał do nas przyjść, można odejść w kierunku domu. Jego instynkt nie pozwoli mu zostać samemu bez kontaktu wzrokowego ze swoim panem. Oczywiście kontrolujmy kątem oka czy szczeniak na pewno za nami idzie.

Drugim sposobem i sztuczką będzie coś ważniejszego dla nas samych. Psiak powinien załatwiać swoje potrzeby w wyznaczonym do tego miejscu. Nie wolno pieska bić, jeżeli zesikał się w domu. Jego pęcherz z trudnością potrafi powstrzymać odruchy w młodym wieku. Za to możemy, gdy widzimy, że chce charakterystycznie ustawić się do wypróżnienia przenieść go na gazetę w rogu pokoju. Potem wynieśmy gazetę na dwór i powtarzajmy ćwiczenie. Gdy piesek się załatwi, należy pochwalić go i powtarzać tę czynność do skutku.

twojglos.com.pl

Trzeci sposób to po prostu wytrwałość. Tylko nasza cierpliwość i systematyczność zapewni tutaj sukces. Szczeniaki szybko zapominają i dany odruch musi być wyćwiczony wielokrotnie. Pamiętajmy też, różne pieski zależnie od rasy uczą się pożądanych zachowań w różnym czasie. Pomocne mogą okazać się akcesoria do trenowania psa.

Czwartą metodą, którą warto wymienić to karcenie szczeniaka w skuteczny sposób. Gniewanie się na niepoprawne zachowanie szczeniaka nic nie da. Nigdy nie powinno to też być bicie. Jeżeli szczeniak atakuje swoimi ostrymi jak brzytwa kłami, co najwyżej trzeba go stanowczo odsunąć. Szybko zaznaczmy, że nie życzymy sobie danego zachowania poprzez karcący ton wypowiedzi. Pies zrozumie przekaz emocjonalny.

Na końcu mycie. Pieski powinny być zaznajomione z regularnym myciem od małego. W przyszłości tak bardzo będą oswojone z wodą, że niestraszna będzie im kąpiel nawet z pomocą węża ogrodowego. Oczywiście psy nie powinny być myte zbyt często.

Warto przeczytać
Dom

Krzesła – wygodne czy modne ? Jakie wybrać?

Krzesła to nie tylko elementy wyposażenia, ale również ważny element wystroju wnętrz, który może wpłynąć zarówno na komfort użytkowania, jak…
Blog

Panele laminowane – jaka podłoga do salonu?

Podczas remontu mieszkania niejednokrotnie stajemy przed ogromnym dylematem: jakie panele wybrać, aby wnętrze było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim…
Blog

Wybierz idealne meble biurowe

Jeśli chodzi o wyposażenie biura lub miejsca pracy, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Właściwe meble biurowe powinny być dostosowane do…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *