Nauka

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Zarządzanie projektami

2 Mins read

W Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera trwa rozpoczęła się na studia podyplomowe Zarządzanie projektami. Studia od 2005 r. realizowane są pod patronatem IPMA Polska, a od tego roku po raz pierwszy również pod patronatem PMI Poland Chapter. Program studiów został w tym celu dostosowany do wymogów stawianych przez PMI Poland Chapter i obejmuje wszystkie kluczowe zagadnienia zawarte w PMBOK.

Od początku, tj. od 2005r. Studia, które ukończyło już ponad 600 osób. Absolwenci w swoich opiniach podkreślają przede wszystkim praktyczny charakter studiów i wysokie kompetencje osób prowadzących – w zdecydowanej większości praktyków zarządzania projektami. W gruntownie zmodyfikowanym w tym roku programie postawiono jeszcze większy nacisk na stronę praktyczną – aż 85% zajęć ma formę warsztatową lub indywidualną pracę przy komputerze. Tak wysoki wskaźnik zajęć praktycznych, w połączeniu z unikalnymi kompetencjami prowadzących zajęcia praktyków oraz patronatem dwóch wiodących światowych organizacji skupiających praktyków zarządzania projektami tj. PMI Chapter Poland oraz IPMA Polska – decydują o wyjątkowym charakterze studiów podyplomowych Zarządzanie projektami w Wyższej Szkole Europejskiej. Prawdopodobnie są to jedyne studia podyplomowe w Polsce, które przygotowują jednocześnie do uzyskania certyfikatów wg dwóch odmiennych standardów PMI oraz IPMA. Absolwenci studiów będą przygotowywani do uzyskania certyfikatów PMP PMI oraz IPMA na poziomach D, C, B, A.

Studia rozwijają trzy główne obszary kompetencji niezbędnych w zarządzaniu projektami: techniczne – niezbędne do planowania i zarządzania projektem, kontekstowe – osadzające projekt w otoczeniu oraz behawioralne – niezbędne w zarządzaniu zespołami projektowymi.

Co więcej studia uczą również pewnej „filozofii” zarządzania opartej na przeświadczeniu, iż rozwój instytucji dokonuje się poprzez wdrażanie zróżnicowanych, zamkniętych w czasie projektów mających przynieść konkretne cele, w sposób unikalny organizując zaangażowane zasoby ludzkie, materialne oraz finansowe. Takie podejście do zarządzania daje słuchaczom szansę na innowacyjność i podniesienie konkurencyjności organizacji. M.in. dlatego wg prowadzonego sondażu zdecydowana większość studentów zarządzania projektami wybierając te studia korzystała z opinii znajomych, którzy wcześniej je kończyli. Studia doceniane są również przez przedsiębiorstwa i organizacje – niemal co roku spotykają się na nich pracownicy znanych firm i organizacji zlokalizowanych w Małopolsce i na Śląsku.

Inicjatorem studiów, autorem programu oraz jednym z wykładowców jest Krzysztof Witkowski – konsultant zarządzania projektami, portfelami i programami, asesor w światowym i polskim konkursie IPMA Project Excellence Award.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę: http://www.podyplomowe.wse.krakow.pl/zarzadzanie-projektami.

Warto przeczytać
BlogNauka

Długopisy reklamowe z logo sposobem na promocję firmy

Długopisy są chętnie używane przez wszystkich. Warto więc ten fakt wykorzystać i posłużyć się artykułami piśmienniczymi w promowaniu wizerunku przedsiębiorstwa….
BlogNauka

Na co zwracać uwagę podczas pisania pracy licencjackiej?

Pisząc pracę licencjacką wielu studentów popełnia bardzo podobne błędy. Może wynikać to z faktu, że wykładowcom brakuje czasu, by tłumaczyć…
BlogNauka

Jak napisać dobrą pracę licencjacką?

Studia to jeden z najbarwniejszych okresów w życiu człowieka: w ich trakcie można nawiązać owocne znajomości, poszerzyć horyzonty i zdobyć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *