Blog

Tanie MacBooki – jaka jest jakość polesingowego sprzętu komputerowego?

2 Mins read

Używany sprzęt komputerowy cieszy się bardzo dużą popularnością. Kolejni użytkownicy stawiają na dobrej jakości Macbooki powystawowe czy inne laptopy polesingowe. Jakie są zalety zakupu takiego sprzętu oprócz niskiej ceny? Czy trzeba się obawiać o jego sprawność i jakość?

Macbook outlet – alternatywa dla nowego sprzętu

Poleasingowe Macbooki, notebooki i laptopy powystawowe, tanie iMacki – taki używany sprzęt można kupić w komputerowych outletach. Świetnie nadają się do pracy zdalnej i stanowią doskonałą alternatywę dla nowego i dość drogiego sprzętu. Tanie lub tańsze nie oznacza w tym przypadku gorsze jakościowo. Na jakich zasadach wprowadzany jest do sprzedaży tego typu sprzęt?

powystawowy macbook

Laptop czy Macbook outlet oferuje sprzęt pochodzący ze sklepowych wystaw lub od firm, które używały go w ramach leasingu. Zanim zostanie dopuszczony do sprzedaży, jest kilkukrotnie dokładnie sprawdzany pod kątem sprawności i wydajności, by wykluczyć wystąpienie jakichkolwiek usterek. Profesjonalne podmioty udzielają na niego nawet rocznej gwarancji. iMac powystawowy – dla przykładu – może kosztować aż 30-40% procent mniej niż jego nowy odpowiednik.

Laptop lub iMac polesingowy – co przemawia za jego kupnem?

O jakość i sprawność poleasingowego i powystawowego sprzętu – załóżmy, że będzie to iMac polesingowy – nie musimy się obawiać. Szczególnie w przypadku produktów marki Apple możemy mówić żywotności, która jest na wysokim poziomie. Z powodzeniem posłużą one dłużej niż sam czas wcześniejszego użytkowania, który zazwyczaj wynosi około 3-4 lat, a bywa też, że znacznie mniej. 

Nie trzeba się również obawiać, że na przykład iMac powystawowy będzie miał znacznie słabsze parametry techniczne niż nowy odpowiednik ze sklepowej półki. W istocie, w obszarze wydajności procesorów w ostatnich latach niewiele się zmieniło. Dlatego starsze o 3-4 lata komputery nie odbiegają wiele wydajnością od rynkowych premier. Poza tym, często zdarza się i tak, że starszy i tańszy sprzęt ma lepsze parametry niż nowy i znacznie droższy.

Tanie MacBooki – ekonomiczne rozwiązania

Jak widzimy, za kupnem poleasingowych czy powystawowych MacBooków, iMacków czy laptopów innych znanych marek nie przemawia wyłącznie cena. W rzeczywistości jest to relacja ceny do jakości sprzętu. W wielu przypadkach udaje się zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych, a otrzymujemy naprawdę świetnej jakości komputer, o bardzo dobrych parametrach technicznych. I tu pojawia się zasadnicze pytanie – nawet jeśli stać nas na najnowszego MacBooka, to czy warto przepłacać?

Warto przeczytać
BlogDom

Panele podłogowe laminowane – co warto o nich wiedzieć?

Jeszcze do niedawna wybór materiałów do wykończenia wnętrz, a mówiąc szczegółowiej podłogi, był mocno okrojony. Współcześnie jedynym ograniczeniem jest nasza…
BlogGastronomiaZdrowie

Gdzie kupić alkohol na wesele? – Al. Capone odpowiedzią na Twoje potrzeby

Mimo zmieniających się trendów w różnych aspektach życia, kwestia organizacji wesel bazuje wciąż na mocno zakorzenionej polskiej tradycji, która łączy…
Blog

Jakie zapachy są modne na wiosnę?

Idzie wiosna. Warto podkreślić ją odpowiednim zapachem. Kto wie, może nawet da się ją przyspieszyć świeżymi, damskimi perfumami? Zanim jednak…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *