Gastronomia

Sala weselna jak marzenie

2 Mins read

Wybór miejsca, gdzie zorganizujemy nasze wesele to nie lada zagwozdka dla przyszłych nowożeńców. Czym kierować się podczas podejmowania decyzji i na co zwrócić uwagę? Jest na to kilka sposobów.

Lokalizacja ważna sprawa

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to ile osób może bawić się w danym lokalu i jakie panują tam warunki. Nie bez znaczenia będzie też odległość od kościoła, czy też od urzędu stanu cywilnego, w którym będziemy brali ślub. Sala weselna powinna znajdować się w miarę blisko, aby nie nastręczać gościom problemu związanego z dojazdem, w innym przypadku powinniśmy zadbać o transport. Dobrze jeżeli na terenie lokalu jest gdzie wyjść na zewnątrz, chociażby na przysłowiowego papierosa.

Sala weselna

Sala weselna

Menu na wagę złota

Pod uwagę warto wziąć też wystrój i wygląd danego miejsca, mogą one być bowiem bardzo różne. Liczy się tutaj każdy szczegół. Jakie są krzesła, jakie stoliki i jak można je ustawiać. Czy zastawa jest w należycie dobrym stanie. Duże znaczenie ma oczywiście również menu, jakie proponuje dany lokal.

Im większy wybór i bardziej wykwintne dania, tym większe mamy pole manewru i możemy zadowolić wielu gości, nawet tych o najbardziej wybrednym podniebieniu. Są też takie sale weselne, które oferują pełną obsługę w tym zakresie, od dań, poprzez desery, tort, alkohol, soki i napoje oraz wszelkie inne elementy.

Nie zapomnijmy o szczegółach

Większość z nas wciąż pod uwagę, jako jeden z najważniejszych elementów, bierze koszty, jakie trzeba będzie ponieść. Ponieważ tego typu sal jest dzisiaj bardzo dużo to i ceny są coraz atrakcyjniejsze, chociaż wpływ na nie ma wiele czynników.

Jeżeli spodziewamy się gości dojeżdżających z daleka należy też wziąć pod uwagę bazę noclegową, którą oferuje dany lokal. Nie zapomnijmy o takich szczegółach jak parking, jak zmienność ceny w przypadku zmniejszenia się liczby gości czy też opłata w postaci tak zwanego „korkowego”, czyli za wniesienie własnego alkoholu.

Wymarzone wesele to takie, na którym świetnie bawią się organizatorzy czyli para młoda oraz jej rodzice, a także wszyscy goście. Aby tak rzeczywiście się stało trzeba pod uwagę brać wiele różnych rzeczy, wybór odpowiedniej sali jest jedną z nich. Z pewnością nie najłatwiejszą.

Warto przeczytać
Gastronomia

Fuzja kuchni - jak współczesne restauracje łączą elementy różnych kultur kulinarnych tworząc innowacyjne dania

Coraz więcej restauracji w Polsce i na całym świecie zaczyna dostrzegać niezwykłą wartość fuzji kuchni. Taka forma kulinariów to fascynująca…
Gastronomia

Zdrowa żywność i diety roślinne - rosnąca popularność weganizmu i wegetarianizmu oraz ich wpływ na gastronomię

Zmieniające się wzorce konsumpcji, troska o zdrowie i środowisko naturalne jednoznacznie wpływają na rosnącą popularność zdrowej żywności, w szczególności diet…
Gastronomia

Innowacje technologiczne rewolucjonizujące gastronomię - Jak druk 3D i roboty kuchenne podbijają przemysł restauracyjny

Możesz nie być świadom, ale nawet gdy czytasz ten artykuł, technologia przeistacza sposób, w jaki jedzenie jest przygotowywane, podawane i…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *