Gastronomia

Sala weselna jak marzenie

2 Mins read

Wybór miejsca, gdzie zorganizujemy nasze wesele to nie lada zagwozdka dla przyszłych nowożeńców. Czym kierować się podczas podejmowania decyzji i na co zwrócić uwagę? Jest na to kilka sposobów.

Lokalizacja ważna sprawa

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to ile osób może bawić się w danym lokalu i jakie panują tam warunki. Nie bez znaczenia będzie też odległość od kościoła, czy też od urzędu stanu cywilnego, w którym będziemy brali ślub. Sala weselna powinna znajdować się w miarę blisko, aby nie nastręczać gościom problemu związanego z dojazdem, w innym przypadku powinniśmy zadbać o transport. Dobrze jeżeli na terenie lokalu jest gdzie wyjść na zewnątrz, chociażby na przysłowiowego papierosa.

Sala weselna

Sala weselna

Menu na wagę złota

Pod uwagę warto wziąć też wystrój i wygląd danego miejsca, mogą one być bowiem bardzo różne. Liczy się tutaj każdy szczegół. Jakie są krzesła, jakie stoliki i jak można je ustawiać. Czy zastawa jest w należycie dobrym stanie. Duże znaczenie ma oczywiście również menu, jakie proponuje dany lokal.

Im większy wybór i bardziej wykwintne dania, tym większe mamy pole manewru i możemy zadowolić wielu gości, nawet tych o najbardziej wybrednym podniebieniu. Są też takie sale weselne, które oferują pełną obsługę w tym zakresie, od dań, poprzez desery, tort, alkohol, soki i napoje oraz wszelkie inne elementy.

Nie zapomnijmy o szczegółach

Większość z nas wciąż pod uwagę, jako jeden z najważniejszych elementów, bierze koszty, jakie trzeba będzie ponieść. Ponieważ tego typu sal jest dzisiaj bardzo dużo to i ceny są coraz atrakcyjniejsze, chociaż wpływ na nie ma wiele czynników.

Jeżeli spodziewamy się gości dojeżdżających z daleka należy też wziąć pod uwagę bazę noclegową, którą oferuje dany lokal. Nie zapomnijmy o takich szczegółach jak parking, jak zmienność ceny w przypadku zmniejszenia się liczby gości czy też opłata w postaci tak zwanego „korkowego”, czyli za wniesienie własnego alkoholu.

Wymarzone wesele to takie, na którym świetnie bawią się organizatorzy czyli para młoda oraz jej rodzice, a także wszyscy goście. Aby tak rzeczywiście się stało trzeba pod uwagę brać wiele różnych rzeczy, wybór odpowiedniej sali jest jedną z nich. Z pewnością nie najłatwiejszą.

Warto przeczytać
BlogGastronomia

Co to jest Quinoa i jak ją przyrządzić?

O quinoa słyszał już chyba każdy, kto choć trochę interesuje się tematem zdrowego odżywiania. To nietypowe ziarno budzi zaciekawienie już…
BlogGastronomiaZdrowie

Dieta bezglutenowa - fakt czy wymysł młodego pokolenia?

Gluten, do niedawna jeszcze nieznany niemal nikomu składnik pożywienia, dziś robi zawrotną karierę, jako szkodnik. Moda na dietę bezglutenową stałą…
BlogGastronomiaZdrowie

Gdzie kupić alkohol na wesele? – Al. Capone odpowiedzią na Twoje potrzeby

Mimo zmieniających się trendów w różnych aspektach życia, kwestia organizacji wesel bazuje wciąż na mocno zakorzenionej polskiej tradycji, która łączy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *