Blog

Przelew natychmiastowy może uratować Twój biznes!

2 Mins read

Jak ważna jest płynność finansowa w firmie, wie chyba każdy przedsiębiorca. Wbrew pozorom nie tylko zysk decyduje o sukcesie rynkowym, ale właśnie płynność – czyli zdolność do regulowania bieżących zobowiązań, możliwość zakupu towaru czy też skorzystania z usług innych firm. W każdym z tych przypadków znaczenie ma szybkość realizacji transakcji czy opłacenia usługi. Dlatego dla firm tak wartościowa jest możliwość dokonania natychmiastowych przelewów międzybankowych. Na szczęście, przedsiębiorcy w Polsce mogą liczyć obecnie na rozwiązanie, które pomoże im uregulować należności na czas.


Problemy z terminowością

Według statystyk, nawet 25 proc. polskich przedsiębiorców może mieć problemy z zatorami płatniczymi w swojej organizacji. Wynika to głównie z nieopłacania w terminie faktur oraz innych należności lub z nieopłacania ich wcale. Efektem tego jest najczęściej pogorszenie się relacji z kontrahentami, opóźnienie przelewów wynagrodzenia dla pracowników, brak możliwości zaciągnięcia jakiegokolwiek kredytu bankowego oraz ogólna, pogarszająca się kondycja finansowa przedsiębiorstwa. Można tego uniknąć.


Przelew błyskawiczny rozwiązaniem dla zapominalskich

Efektywne zarządzanie płynnością finansową w firmie jest możliwe poprzez natychmiastowe przelewy Express Elixir. Operatorem tego systemu jest KIR. Przelew błyskawiczny pozwala na uregulowanie należności na czas, nawet w ostatniej chwili. Ogromnym atutem takiej usługi jest jej dostępność. Z systemu Express Elixir można korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, a sama realizacja przelewu jest natychmiastowa. To optymalne i jedyne rozwiązanie w sytuacji, gdy liczy się czas dotarcia przelewu do konkretnego odbiorcy.

Przelew błyskawiczny Express Elixir to gwarancja dla przedsiębiorcy, że przelane pieniądze trafią na odpowiednie konto niezwłocznie, bez udziału pośredników (czyli nie będą przekazywane pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach). Po każdorazowym dokonaniu płatności za pomocą systemu Express Elixir odbiorca takiego przelewu otrzymuje potwierdzenie realizacji transakcji, co może znacząco przyspieszyć wykonanie postanowień umowy biznesowej zawartej pomiędzy obiema stronami.


Popularność na miliardowym poziomie

Jak pokazują statystyki, przelew natychmiastowy Express Elixir opracowany i wdrożony przez KIR z każdym rokiem zyskuje na popularności zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i wśród polskich przedsiębiorców. Tylko we wrześniu 2019 roku za pomocą tego systemu rozliczono 2,39 mln transakcji o wartości 3,7 mld zł! Dla porównania, w analogicznym okresie poprzedniego roku zrealizowano 1,15 mln transakcji, których łączna wartość wyniosła 2,56 mld zł. To wzrost na poziomie 107 proc.

Jak więc dbać o odpowiednią płynność finansową w firmie? Przede wszystkim nie spóźniać się z płatnościami należności. Czas to pieniądz, a optymalnym rozwiązaniem stającym na jego straży będzie system natychmiastowych przelewów Express Elixir.

Warto przeczytać
Blog

Panele laminowane – jaka podłoga do salonu?

Podczas remontu mieszkania niejednokrotnie stajemy przed ogromnym dylematem: jakie panele wybrać, aby wnętrze było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim…
Blog

Wybierz idealne meble biurowe

Jeśli chodzi o wyposażenie biura lub miejsca pracy, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Właściwe meble biurowe powinny być dostosowane do…
Blog

Organizacja loterii promocyjnej: prawne aspekty, których nieprzestrzeganie grozi konsekwencjami

Organizacja loterii promocyjnej to sposób na angażowanie konsumentów poprzez uatrakcyjnienie sprzedaży. Oferując tego typu rozrywkę można w łatwy sposób dotrzeć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *