Podróże

Podróże polskimi pociągami

1 Mins read

Polska to kraj pełen magicznych miejsc, do których podróżować można o każdej porze roku niezależnie od pogody. Warto wyruszyć w podróż do nowych, nieobleganych przez turystów miejsc. Jak podróżować po Polsce? Polskie koleje w ostatnich latach znacznie podwyższyły swój standard, a postawienie na tory Pendolino, czyli pociągów poruszających się z dużymi prędkościami i biletami na każdą kieszeń, wniosło ten sposób przemieszczania się po kraju na nowy poziom.

Podróżowanie pociągami w Polsce, a koszt biletów

Każda podróż rozpoczyna się od znalezienia interesującego połączenia. Jak tego dokonać? Najprostszym i najpewniejszym sposobem jest skorzystanie z internetu, gdzie możliwość przejazdu jest aktualizowana na bieżąco bądź z aplikacji, które można pobrać na smartphone.

Pociąg

Pociąg

Kiedy kierunek został wstępnie obrany należy przejść do wyboru najlepszego pociągu. Przewoźnicy proponują zwykle kilka połączeń w podobnym terminie, które różnią się od siebie klasą wagonów, czasem przejazdu oraz ceną.

Należy również zwracać uwagę na to czy połączenie jest bezpośrednie, czy być może konieczna jest przesiadka. Biorąc pod uwagę wszystkie interesujące parametry należy wybrać połączenie i przejść do zakupu biletów.

Warto dokonywać zakupu z dużym wyprzedzeniem dzięki czemu można zdobyć lepsze miejsca w niższych cenach.

Polskie pociągi, a podróżowanie

Polskie koleje oferują tanie przejazdy w każdy zakątek kraju, można więc w ciągu kilku dni zwiedzić wiele godnych uwagi miejsc. Jak jednak przetrwać podróż trwającą kilka godzin? Niezbędnym wyposażeniem okazuje się książką i muzyka.

Najlepiej zaopatrzyć się w literaturę, która od dawna zalegała na półce i czekała na swoją kolej, by w czasie przemieszczania się po Polsce wykorzystać czas na nadrabianie kulturowych zaległości. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zabranie laptopa – w nowych wagonach bez problemu skorzystać można z zasilania. W czasie podróży spokojnie więc można pracować, odpisywać na zalegające w skrzynce mejle bądź po prostu oglądać seriale.

Warto przeczytać
BlogDomPodróże

Jak podróżować z kotem?

Obecnie bardzo wiele osób posiada zwierzę domowe. Jak mówi popularne przysłowie, to właśnie często zwierzę jest najlepszym przyjacielem człowieka. Z…
Podróże

Jakie miejsca w Japonii warto zobaczyć?

Wizyta w Japonii to niesamowite przeżycie. Kraj jest różnorodny, łączy w sobie nowoczesność z tradycją. Jest w nim wiele miejsc…
Podróże

W góry czy nad morze jesienią?

Sezon wakacyjny dobiegł końca, większość z nas powróciło do pracy i codziennych obowiązków, jednakże prawdziwi turyści nie przestają zwiedzać poszczególnych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *