Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer280081/public_html/epublisz.pl/wp-content/themes/inhype/content-single.php on line 24
Blog

Organizacja loterii promocyjnej: prawne aspekty, których nieprzestrzeganie grozi konsekwencjami

2 Mins read

Organizacja loterii promocyjnej to sposób na angażowanie konsumentów poprzez uatrakcyjnienie sprzedaży. Oferując tego typu rozrywkę można w łatwy sposób dotrzeć do masowej grupy odbiorców, z której spora część może stać się stałymi klientami naszej firmy. Tego typu rozwiązanie wpływa także na rozpoznawalność marki. Mimo że loterie, z punktu widzenia klienta, kojarzą się z czystą rozrywką, zorganizowanie ich jest obwarowane szeregiem prawnych zasad, które należy przestrzegać, aby nie wpaść w kłopoty.


Na początek zacznijmy od wyjaśnienia czym w zasadzie jest loteria. To gra losowa, w której o zwycięstwie decyduje przypadek. To podstawowy element odróżniający tę formę zabawy od np. konkursu, który jest swego rodzaju przyrzeczeniem publicznym, gdzie organizator deklaruje, że za wykonanie określonej czynności zostanie wręczona nagroda.
Przy okazji warto wspomnieć, że jeśli ktoś organizuje konkurs i dodaje, że: „spośród uczestników, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi zostanie wylosowana nagroda”, zmienia swoje działania w loterie. Taką „błahostką” można narazić się na nieprzyjemności natury karno-skarbowej. Dlaczego? Bo organizacja loterii promocyjnych musi być zgodna z ustawą o grach hazardowych z dnia 19 listopada 2009 r.


Organizacja loterii promocyjnej – zgłoś to do Izby Celnej


Już sam zamiar zorganizowania loterii należy zgłosić do dyrektora Izby Celnej dla danego regionu. Dyrektor, poza udzieleniem zgody, pełni również funkcję organu nadzorującego całą zabawę, a więc ma on uprawnienia do przeprowadzania niezbędnych kontroli.
Następnie organizator musi stworzyć komisję, która również pełni funkcję nadzorczą nad akcją. Bez niej organizacja loterii jest niemożliwa. Tworząc komisję należy pamiętać, że jednym z jej członków musi być osoba, która posiada kwalifikacje do nadzoru loterii. Tego typu uprawnienia nadaje Ministerstwo Finansów.
Ubiegając się o możliwość organizacji loterii promocyjnej, należy także uiścić opłatę za wydanie pozwolenia. Koszty z tym związane wynoszą 10 proc. wartości nagród. Należy też pamiętać o „kwocie bazowej”. Wynosi ona nie mniej niż 50 proc. najniższego wynagrodzenia.


Organizacja loterii promocyjnej – postaw na specjalistów

Przy organizacji loterii, poza aspektem prawnym, niezmiernie ważne jest też opracowanie trafnego celu loterii, grupy docelowej, czasu trwania zabawy, odpowiedniego katalogu nagród, optymalnych zasad uczestnictwa itp. Od tego wszystkiego zależy, czy przygotowana zabawa przełoży się na wzrost słupków sprzedażowych twojej firmy. Dlatego organizację loterii promocyjnej najlepiej powierzyć specjalistom, takim jak Motivation Direct. Mają ponad 10 lat doświadczenia, dziesiątki zrealizowanych z powodzeniem kampanii oraz doświadczenie, które pomoże Ci mnożyć zyski. Nie ma więc sensu tracić pieniędzy, czasu i nerwów, lepiej podjąć współpracę z fachowcami i cieszyć się efektami dobrze zorganizowanej loterii promocyjnej.

Warto przeczytać
BlogMotoryzacja

Odkryj świat narzędzi – Twoje niezawodne źródło darmowych katalogów PDF

W erze nieustannego rozwoju technologicznego i rosnących wymagań w zakresie narzędzi i sprzętu, dostęp do aktualnych informacji jest kluczowy. Dlatego…
Blog

Panele laminowane – jaka podłoga do salonu?

Podczas remontu mieszkania niejednokrotnie stajemy przed ogromnym dylematem: jakie panele wybrać, aby wnętrze było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim…
Blog

Wybierz idealne meble biurowe

Jeśli chodzi o wyposażenie biura lub miejsca pracy, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Właściwe meble biurowe powinny być dostosowane do…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *