Blog

Nauka gry na pianinie – co jest najważniejsze?

1 Mins read

Pianino i fortepian to jedne z najbardziej pasjonujących i pięknie brzmiących instrumentów. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że tak wiele osób chciałoby się nauczyć gry na pianinie. Na szczęście dzisiaj nie jest to trudne, ponieważ dostęp do nauczycieli gry na pianinie, a także możliwość odbywania lekcji zdalnych, otwiera nam szerokie perspektywy w tym zakresie. Jak zatem wygląda nauka gry na fortepianie i co jest najważniejsze na początek?

Nauka gry na fortepianie – podstawy

Nauka gry na fortepianie – podstawy

Jeśli chcemy, aby nasza nauka gry na pianinie przyniosła zadowalające efekty, to w pierwszej kolejności warto zapoznać się z nutami. Co prawda jest wiele osób, które uczą się gry z tzw. słuchu, jednak znajomość nut otworzy nam pole do grania różnego rodzaju utworów, a także do komponowania własnych, jeśli okaże się, że mamy taki ukryty talent.

Ponadto nauka gry na pianinie to przede wszystkim praca nad koordynacją rąk. Przez wszystkie te etapy powinien przeprowadzić nas dobry nauczyciel, który zrobi to na tyle umiejętnie, abyśmy się nie zniechęcili początkowymi trudnościami.

Warto przeczytać
Blog

Sprawy rodzinne – ustanowienie opieki nad małoletnim i ubezwłasnowolnionym

Władza rodzicielska jest niedziedziczna, a także niezbywalna, jednakże w sytuacjach, gdy rodzice zostali pozbawieni takiej władzy, bądź też zmarli, sąd…
Blog

Co kupić na dzień mamy? Mamy kilka propozycji!

26 maja to wyjątkowe święto każdej mamy. Dzieci chcą więc, aby prezent dla niej był idealny. Zostało 2 tygodnie, nie…
Blog

Andrzej Piaseczny okłamał całą Polskę?

Andrzej Piaseczny to postać znana całej Polsce, starym i młodym. Każdy chyba słyszał jego hity, najpierw z zespołem Mafia, Imię…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.