Dom

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu fotela obrotowego dla dziecka?

2 Mins read

Zapewnienie dziecku odpowiednich warunków nauczania, nie ogranicza się wyłącznie do zakupu odpowiedniej ilości książek a nawet do pomocy w nauce. Bardzo ważne jest również to, by miało ono do swej dyspozycji bezpieczne i wygodne biurko i fotel. O ile dobór biurka nie jest aż tak trudny o tyle w przypadku fotela – zwłaszcza obrotowego – jest zupełnie inaczej.

Fotel obrotowy, czyli młodzieżowy pokój dla dziecka od podstaw

Pierwszą rzeczą, która powinna decydować o wyborze określonego fotela obrotowego, są… kółka. Po pierwsze, powinny być one stabilnie przymocowane do podstawy, w celu zapewnienia dziecku maksymalnego bezpieczeństwa. Po drugie – muszą być dostosowane do podłoża. Na rynku można znaleźć zarówno fotele z kołkami do jazdy po miękkim, jak i po twardym terenie. Decyzja o wyborze konkretnego modelu, będzie więc uzależniona od tego, jak zaaranżowany jest młodzieżowy pokój dla dziecka.

Jak dobrać wymiar?

Pod żadnym pozorem nie należy sugerować się argumentem, że „dziecko przecież wyrośnie”. Zakup mebli na wyrost nie sprawdza się zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci. Wybierając odpowiedni rozmiar, warto zwrócić uwagę na inne, ulubione fotele dziecka. Może lepiej dopasować jego wymiar właśnie do tych foteli? Dzięki temu rodzic będzie miał pewność, że fotel obrotowy dla jego pociechy spełni swoje zadanie.

darmowy projekt pokoju dla dziecka

Standard, czy nie – warto o niego zadbać

Fotel obrotowy dla dziecka powinien być wyposażony we wszystkie podstawowe elementy, takie jak:

  1. Oparcie – powinno być wygodne i stabilne. Warto zwrócić uwagę na mocowanie oparcia do podstawy krzesła. Jeśli jest ono wykonane z plastiku, może po krótkim czasie ulec uszkodzeniu.
  2. Siedzisko – to kolejny ważny element, który powinien posiadać określoną miękkość i kształt. Warto zwrócić uwagę na jego rozmiar. Jego średnica nie powinna być taka sama, jak odległość pomiędzy przeciwstawnymi kołami w podstawie
  3. Podłokietniki – to element, który pozwoli wyeliminować napięcie rąk. Również i one muszą być przymocowane stabilnie. Dobrze, jeśli ich podstawy są wykonane z solidnych, metalowych części. Warto też zwrócić uwagę na ich wysokość. Odległość pomiędzy nimi a siedziskiem nie powinna przekraczać 15 cm!

Należy również zwrócić uwagę na możliwość regulacji fotela, zwłaszcza w zakresie położenia oparcia, jak też wysokości siedziska.

Fotel a zaaranżowany, młodzieżowy pokój dla dziecka

Fotel powinien posiadać odpowiednie obicie, które nie ulegnie uszkodzeniu w trakcie eksploatacji. Warto zwrócić również uwagę na kolor, choć zaleca się, by był on utrzymany w ciemnych tonacjach. Ciemny fotel obrotowy będzie doskonale komponował się z dowolną aranżacją pokoju młodzieżowego. Oczywiście decyzję można też pozostawić dziecku. Zwłaszcza, że urządzamy w ten sposób jego własny, młodzieżowy pokój dla dziecka.

Podsumowując, fotel obrotowy dla dziecka powinien zapewniać komfort pracy dziecku, uniemożliwiać dyskomfort w obrębie kręgosłupa i odciążać ręce. Warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dolnych kręgów, które w przypadku źle dobranego fotela, mogą ulec skrzywieniu bocznemu.

Warto przeczytać
Dom

Krzesła – wygodne czy modne ? Jakie wybrać?

Krzesła to nie tylko elementy wyposażenia, ale również ważny element wystroju wnętrz, który może wpłynąć zarówno na komfort użytkowania, jak…
BlogDom

Strategiczne miejsce na zakup nieruchomości

Decydując się na kupno mieszkania często zastanawiamy się co będzie jeżeli dołączą do nas nowi członkowie rodziny a dotychczasowy metraż…
BlogDom

Jak wytresować psa? 5 sprawdzonych sposobów

Tresura psa jest niezwykle interesującym zagadnieniem. Odpowiednia tresura odciśnie na psychice psa ślad na całe życie. Może to bardzo ułatwić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *