Finanse

Na co możemy uzyskać unijną dotacje?

1 Mins read

Rodzajów unijnych dotacji jest naprawdę bardzo wiele. Mogą one być pozyskane np. na cele związane z działalnością samorządów lub na przykład na potrzeby związane między innymi z rozwijaniem swojej własnej firmy. Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności oraz wielu programów celowych oferuje bardzo dobre warunki dla realizowania swoich planów inwestycyjnych. Dotacje w kwocie minimum 15 tysięcy złotych jesteśmy w stanie pozyskać na rozwój swojego własnego przedsiębiorstwa.

Jak to z kolei wygląda w praktyce?

Sposób na pozyskanie unijnej dotacji

Samo w sobie pozyskiwanie dotacji unijnych związane jest przede wszystkim z koniecznością zwrócenia się do urzędu, w ramach którego obsługiwane są wnioski o dotacje. Urzędy te współpracują z agendami zajmującymi się kierunkowym przyznawaniem unijnych pieniędzy. Niestety, ale cały proces związany jest z długą ścieżką biurokratyczną, która nie zawsze jest możliwa do zaakceptowania przez wiele osób. Dlatego też warto wspierać się pomocą takich przedsiębiorstw, jak choćby firmy zajmujące się pozyskiwaniem dotacji unijnych. Sam proces uzyskania dotacji nie musi być niczym skomplikowanym – wystarczy skontaktować się z odpowiednim przedsiębiorstwem, które przygotuje potrzebną dokumentację i zajmie się między innymi kwestiami związanymi z zaplanowaniem biznesplanu oraz ustaleniem wszelkich istotnych elementów tyczących się procesu pozyskiwania dotacji.

Czy takie wsparcie dużo kosztuje?

Wcale nie! Firmy działają w oparciu o przejrzyste zasady i mają dokładne cenniki dotyczące kosztów przygotowania wniosków, dokumentacji projektowej, czy też zajęcia się kierunkowymi akcjami marketingowymi, które są ważne w kontekście programów unijnych. Przedsiębiorstwa działają na rynku już od wielu lat i zajmują się przeróżnymi kwestiami dotyczącymi procesu uzyskiwania, kontroli oraz nadzoru nad inwestycjami w ramach dotacji unijnych. Warto zaufać ich doświadczeniu i przekonać się do korzystnych rzeczy związanych z profesjonalnym nadzorem nad procesem pozyskiwania dotacji unijnych.

Warto przeczytać
Finanse

Konto walutowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

Tradycyjny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy umożliwia gromadzenie i zarządzanie środkami pieniężnymi w rodzimej walucie. Nie oznacza to, że nie możesz z niego…
Finanse

Co musisz wiedzieć o dofinansowaniu unijnym w 2020 roku?

2020 rok to ostatni dzwonek zarówno dla osób planujących założenie działalności gospodarczej, jak i dla firm, na pozyskanie dofinansowania unijnego….
BlogDomFinanse

Elektroniczny system rozliczeń międzybankowych Elixir

Każdemu, kto dokonuje płatności elektronicznych, najczęściej zależy po prostu na krótkim czasie realizacji takich transakcji, kiedy przelane środki trafią na…

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *