Zdrowie

Leki na trawienie – lista sprawdzonych preparatów!

2 Mins read

Układ trawienny jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Niestety coraz częściej zła dieta, nieodpowiedni tryb życia, ogólne problemy ze stresem i zdrowiem skutecznie zaburzają jego prawidłową pracę. Z tego powodu niezwykle ważne jest wsparcie pracy układu trawienia i narządów wewnętrznych, które wchodzą w jego skład.

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów i preparatów wpływających regenerująco na narządy biorące udział w trawieniu, jak i regulująco na sam proces trawienia.

Jakby nie było, to jelita odpowiadają za przyswajanie substancji odżywczych z pokarmu, a wątroba nie tylko usuwa toksyny z organizmu, ale również magazynuje wszystkie niezbędne nam do życia witaminy i makroelementy. Długotrwałe zaburzenie pracy jelit czy wątroby są niezwykle groźne i mogą prowadzić do bardzo poważnych chorób.

Poniżej przedstawiamy listę popularnych i skutecznych środków wspomagających pracę układu trawienia.

1. Hepatil

Hepatil to jeden z najpopularniejszych leków wspomagających i regenerujących wątrobę. Zawarte w preparacie składniki, takie jak cholina skutecznie wspomagają pracę wątroby. Lek sprawdza się zarówno przy ostrych niewydolnościach wątroby, jak i przy mniej poważnych zaburzeniach trawienia. Hepatil może być stosowany powyżej 7 roku życia. Według dawkowania zażywa się od 1 do 2 tabletek, 3 razy na dobę.

2. Raphacholin C

O mocy ziół nie trzeba nikogo zapewniać. Nasze babcie doskonale wiedziały jak zapobiegać niestrawnościom i co wspiera procesy trawienia. Raphacholin C czerpie swoją moc z natury, ponieważ jest preparatem ziołowym. I co najważniejsze jest to moc skuteczna, ponieważ ziołowy skład leku świetnie radzi sobie z niestrawnościami, wzdęciami, bólami brzucha i zaparciami.

Dodatkowo Raphacholin C wpływa stymulująco na pęcherzyk żółciowy, chroni wątrobę i poprawia funkcjonowanie jelit. Działa również oczyszczająco na organizm pomagając w usuwaniu toksyn z wątroby. Lek można podawać dzieciom powyżej 10 roku życia tylko po uprzednich konsultacjach z lekarzem. Zalecana dawka dla dorosłych to 1-2 tabletki do 3 razy dziennie lub doraźnie w razie jednorazowej niestrawności 1-3 tabletki. Dzieciom można podawać 1 tabletkę do 3 razy dziennie.

3. Debutir

Jelita to jedna z najważniejszych części układu trawienia. To w jelitach odbywa się proces wchłaniania substancji odżywczych do organizmu. Dlatego też zaburzenia pracy jelit są bardzo groźne dla zdrowia.

Preparat Debutir dba o prawidłową pracę jelit, zapewnia im odpowiednią perystaltykę, działa regenerująco na błonę śluzową jelit oraz wpływa pozytywnie na florę bakteryjną jelita. Debutir można podawać dzieciom powyżej 7 roku życia – 1 kapsułkę na dzień. Dorośli mogą przyjmować 1 kapsułkę dwa razy dziennie.

Warto przeczytać
Zdrowie

Depilacja laserowa – czy wystarcza na stałe?

Depilacja laserowa w Warszawie to doskonałe rozwiązanie dla każdego, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Stanowi innowacyjną metodę, która gwarantuje…
BlogGastronomiaZdrowie

Gdzie kupić alkohol na wesele? – Al. Capone odpowiedzią na Twoje potrzeby

Mimo zmieniających się trendów w różnych aspektach życia, kwestia organizacji wesel bazuje wciąż na mocno zakorzenionej polskiej tradycji, która łączy…
Zdrowie

Rajstopy uciskowe – kiedy zacząć je nosić?

Siedzący tryb życia, nadwaga i niewłaściwa dieta mogą doprowadzić do schorzeń układu krążenia. Jednym z objawów niewydolności żylnej są żylaki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *