Zdrowie

Leki na trawienie – lista sprawdzonych preparatów!

2 Mins read

Układ trawienny jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Niestety coraz częściej zła dieta, nieodpowiedni tryb życia, ogólne problemy ze stresem i zdrowiem skutecznie zaburzają jego prawidłową pracę. Z tego powodu niezwykle ważne jest wsparcie pracy układu trawienia i narządów wewnętrznych, które wchodzą w jego skład.

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów i preparatów wpływających regenerująco na narządy biorące udział w trawieniu, jak i regulująco na sam proces trawienia.

Jakby nie było, to jelita odpowiadają za przyswajanie substancji odżywczych z pokarmu, a wątroba nie tylko usuwa toksyny z organizmu, ale również magazynuje wszystkie niezbędne nam do życia witaminy i makroelementy. Długotrwałe zaburzenie pracy jelit czy wątroby są niezwykle groźne i mogą prowadzić do bardzo poważnych chorób.

Poniżej przedstawiamy listę popularnych i skutecznych środków wspomagających pracę układu trawienia.

1. Hepatil

Hepatil to jeden z najpopularniejszych leków wspomagających i regenerujących wątrobę. Zawarte w preparacie składniki, takie jak cholina skutecznie wspomagają pracę wątroby. Lek sprawdza się zarówno przy ostrych niewydolnościach wątroby, jak i przy mniej poważnych zaburzeniach trawienia. Hepatil może być stosowany powyżej 7 roku życia. Według dawkowania zażywa się od 1 do 2 tabletek, 3 razy na dobę.

2. Raphacholin C

O mocy ziół nie trzeba nikogo zapewniać. Nasze babcie doskonale wiedziały jak zapobiegać niestrawnościom i co wspiera procesy trawienia. Raphacholin C czerpie swoją moc z natury, ponieważ jest preparatem ziołowym. I co najważniejsze jest to moc skuteczna, ponieważ ziołowy skład leku świetnie radzi sobie z niestrawnościami, wzdęciami, bólami brzucha i zaparciami.

Dodatkowo Raphacholin C wpływa stymulująco na pęcherzyk żółciowy, chroni wątrobę i poprawia funkcjonowanie jelit. Działa również oczyszczająco na organizm pomagając w usuwaniu toksyn z wątroby. Lek można podawać dzieciom powyżej 10 roku życia tylko po uprzednich konsultacjach z lekarzem. Zalecana dawka dla dorosłych to 1-2 tabletki do 3 razy dziennie lub doraźnie w razie jednorazowej niestrawności 1-3 tabletki. Dzieciom można podawać 1 tabletkę do 3 razy dziennie.

3. Debutir

Jelita to jedna z najważniejszych części układu trawienia. To w jelitach odbywa się proces wchłaniania substancji odżywczych do organizmu. Dlatego też zaburzenia pracy jelit są bardzo groźne dla zdrowia.

Preparat Debutir dba o prawidłową pracę jelit, zapewnia im odpowiednią perystaltykę, działa regenerująco na błonę śluzową jelit oraz wpływa pozytywnie na florę bakteryjną jelita. Debutir można podawać dzieciom powyżej 7 roku życia – 1 kapsułkę na dzień. Dorośli mogą przyjmować 1 kapsułkę dwa razy dziennie.

Warto przeczytać
Zdrowie

Ciekawy pomysł na danie z quinoa

Quinoa to inaczej zwana komosa ryżowa, którą od bardzo dawna uprawia się w Ameryce Południowej. Często nazywana jest także złotem…
Zdrowie

Jaka szczoteczka do mycia zębów dla dziecka najlepsza?

Chociaż na rynku jest cała masa najróżniejszych szczoteczek do zębów, to jednak nie jest wcale tak łatwo wybrać tą odpowiednią…
Zdrowie

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jako odrębna gałąź medycyny zaczęła się nieśmiało w Polsce pojawiać około 1993 roku — wiele się jednak od…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.