Blog

Księgi gości weselnych – pamiątka czy zbędne zawracanie głowy

2 Mins read

Księgi gości weselnych są coraz bardziej powszechne na wselach. Aby dobrze spełniały swoją funkcję, powinny być wyeksponowane w widocznym miejscu, które pozwoli w odosobnieniu, z dala od innych gości skupić myśli. Miejsce powinno być wygodne i komfortowe tak, aby weselnicy mogli usiąść i w spokoju zapełniać ich karty pamiątkowymi wpisami.

Sentymentalna podróż

Niezależnie od tego, czy są białe, złote, eleganckie, czy nawiązują do głównego weselnego motywu, na zawsze pozostaną sentymentalnymi książkami. Księgi gości weselnych z wielu powodów powinny być obecne na każdej uroczystości weselnej.

Po ślubie

„Jak najmniej trosk, słońca każdego ranka, dużo zdrowia i uśmiechu”. Któż nie lubi czytać takich wpisów? Ukryta w słowach magia, sprawia, że taka księga staje się pamiątką na całe życie. Miłe i życzliwe wpisy przywołują piękne wspomnienia. Wypełnione dedykacjami i życzeniami, a po weselu wzbogacone również komentarzami Młodej Pary i zdjęciami z wesela stają się najpiękniejszym ślubnym prezentem.

Honorowy gość wymaga zapowiedzi

Po wyborze miejsca dla księgi gości weselnych, warto zadbać o specjalnie przygotowany stolik. Goście powinni być o nim poinformowani. Zaproszenie do wypełniania księgi może się znaleźć na karteczkach przy sztućcach, jako wpis przy menu, czy w informatorze weselnym. Może być także przekazywane przez wodzireja albo wokalistę zespołu muzycznego, który wykorzysta do tego mikrofon, a także dyskretnie przez samych świadków.

Księga gości weselnych — z jednej strony piękna, z drugiej praktyczna

Na etapie jej wyboru, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Księga gości weselnych powinna być odpowiednio duża, a jej kartki wykonane z grubego papieru. Ilość stron nie powinna być większa od ilości gości, gdyż większości z nich do wpisu wystarczy jedna strona. A przecież nie chcemy, aby była wypełniona czystymi kartkami. Warto pomyśleć również o stronie tytułowej. Tu liczy się kreatywność. Młoda Para może ją zagospodarować w dowolny sposób, np. wklejając zdjęcie, wpisując szczególną dedykację dla gości, piękny wiersz, albo opisując historię swojej miłości. Księga zawsze występuje w towarzystwie. Z tego powodu na stoliku nie może zabraknąć kilku długopisów, najlepiej w różnych kolorach. Warto zatroszczyć się również o to, aby nie zabrakło w niej wpisów najbliższych nam osób, bo te wraz z upływem lat mają największą wartość sentymentalną.

Ślubne księgi wpisów — nietypowe inspiracje

Coraz częściej Państwo Młodzi szukają pomysłów na ciekawe urozmaicenie swojego wesela. Wyjątkowym elementem, który zapadnie w pamięci wszystkich, są księgi gości weselnych. Inspiracją do wpisów dla gości mogą być zdjęcia z różnych okresów Młodej Pary powklejane na kolejnych lub wybranych jej stronach, pod którymi mogą się znaleźć nie tylko dedykacje, ale i komentarze gości. Alternatywą dla zdjęć mogą być zdania, które wymagają dokończenia przez osoby, które będą dokonywały w niej wpisów. Takie pomysły są gwarancją niezapomnianej zabawy.

Zapisz

Warto przeczytać
Blog

Panele laminowane – jaka podłoga do salonu?

Podczas remontu mieszkania niejednokrotnie stajemy przed ogromnym dylematem: jakie panele wybrać, aby wnętrze było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim…
Blog

Wybierz idealne meble biurowe

Jeśli chodzi o wyposażenie biura lub miejsca pracy, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Właściwe meble biurowe powinny być dostosowane do…
Blog

Organizacja loterii promocyjnej: prawne aspekty, których nieprzestrzeganie grozi konsekwencjami

Organizacja loterii promocyjnej to sposób na angażowanie konsumentów poprzez uatrakcyjnienie sprzedaży. Oferując tego typu rozrywkę można w łatwy sposób dotrzeć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *