Blog

Księgi gości weselnych – pamiątka czy zbędne zawracanie głowy

2 Mins read

Księgi gości weselnych są coraz bardziej powszechne na wselach. Aby dobrze spełniały swoją funkcję, powinny być wyeksponowane w widocznym miejscu, które pozwoli w odosobnieniu, z dala od innych gości skupić myśli. Miejsce powinno być wygodne i komfortowe tak, aby weselnicy mogli usiąść i w spokoju zapełniać ich karty pamiątkowymi wpisami.

Sentymentalna podróż

Niezależnie od tego, czy są białe, złote, eleganckie, czy nawiązują do głównego weselnego motywu, na zawsze pozostaną sentymentalnymi książkami. Księgi gości weselnych z wielu powodów powinny być obecne na każdej uroczystości weselnej.

Po ślubie

„Jak najmniej trosk, słońca każdego ranka, dużo zdrowia i uśmiechu”. Któż nie lubi czytać takich wpisów? Ukryta w słowach magia, sprawia, że taka księga staje się pamiątką na całe życie. Miłe i życzliwe wpisy przywołują piękne wspomnienia. Wypełnione dedykacjami i życzeniami, a po weselu wzbogacone również komentarzami Młodej Pary i zdjęciami z wesela stają się najpiękniejszym ślubnym prezentem.

Honorowy gość wymaga zapowiedzi

Po wyborze miejsca dla księgi gości weselnych, warto zadbać o specjalnie przygotowany stolik. Goście powinni być o nim poinformowani. Zaproszenie do wypełniania księgi może się znaleźć na karteczkach przy sztućcach, jako wpis przy menu, czy w informatorze weselnym. Może być także przekazywane przez wodzireja albo wokalistę zespołu muzycznego, który wykorzysta do tego mikrofon, a także dyskretnie przez samych świadków.

Księga gości weselnych — z jednej strony piękna, z drugiej praktyczna

Na etapie jej wyboru, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Księga gości weselnych powinna być odpowiednio duża, a jej kartki wykonane z grubego papieru. Ilość stron nie powinna być większa od ilości gości, gdyż większości z nich do wpisu wystarczy jedna strona. A przecież nie chcemy, aby była wypełniona czystymi kartkami. Warto pomyśleć również o stronie tytułowej. Tu liczy się kreatywność. Młoda Para może ją zagospodarować w dowolny sposób, np. wklejając zdjęcie, wpisując szczególną dedykację dla gości, piękny wiersz, albo opisując historię swojej miłości. Księga zawsze występuje w towarzystwie. Z tego powodu na stoliku nie może zabraknąć kilku długopisów, najlepiej w różnych kolorach. Warto zatroszczyć się również o to, aby nie zabrakło w niej wpisów najbliższych nam osób, bo te wraz z upływem lat mają największą wartość sentymentalną.

Ślubne księgi wpisów — nietypowe inspiracje

Coraz częściej Państwo Młodzi szukają pomysłów na ciekawe urozmaicenie swojego wesela. Wyjątkowym elementem, który zapadnie w pamięci wszystkich, są księgi gości weselnych. Inspiracją do wpisów dla gości mogą być zdjęcia z różnych okresów Młodej Pary powklejane na kolejnych lub wybranych jej stronach, pod którymi mogą się znaleźć nie tylko dedykacje, ale i komentarze gości. Alternatywą dla zdjęć mogą być zdania, które wymagają dokończenia przez osoby, które będą dokonywały w niej wpisów. Takie pomysły są gwarancją niezapomnianej zabawy.

Zapisz

Warto przeczytać
BlogDom

Panele podłogowe laminowane – co warto o nich wiedzieć?

Jeszcze do niedawna wybór materiałów do wykończenia wnętrz, a mówiąc szczegółowiej podłogi, był mocno okrojony. Współcześnie jedynym ograniczeniem jest nasza…
BlogGastronomiaZdrowie

Gdzie kupić alkohol na wesele? – Al. Capone odpowiedzią na Twoje potrzeby

Mimo zmieniających się trendów w różnych aspektach życia, kwestia organizacji wesel bazuje wciąż na mocno zakorzenionej polskiej tradycji, która łączy…
Blog

Jakie zapachy są modne na wiosnę?

Idzie wiosna. Warto podkreślić ją odpowiednim zapachem. Kto wie, może nawet da się ją przyspieszyć świeżymi, damskimi perfumami? Zanim jednak…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *