Blog

Jakie zapachy są modne na wiosnę?

3 Mins read

Idzie wiosna. Warto podkreślić ją odpowiednim zapachem. Kto wie, może nawet da się ją przyspieszyć świeżymi, damskimi perfumami? Zanim jednak opowiemy o wiosennych perfumach, które kupisz we współczesnej drogerii internetowej, cofnijmy się do czasów królowej Kleopatry…

Urzekająca inteligencja, wdzięk i zapach

Historia zapachu jest tak stara jak historia ludzkości. Co ciekawe, w czasach prehistorycznych ludzi szczególnie urzekał zapach dymu unoszącego się z ogniska. Zapach dymu kojarzył się z bezpieczeństwem, ciepłym posiłkiem i wieczorami spędzanymi w gronie najbliższych wokół ogniska. Mówiąc o zapachach w epoce antycznej nie sposób nie wspomnieć o słynnej Kleopatrze, czyli królowej Egiptu, będącej ostatnim faraonem tego starożytnego państwa. Była bardzo kontrowersyjna, znana, a jednocześnie niezwykle pociągająca. Podobno na jej atrakcyjność składały się (oprócz inteligencji i uroku) perfumy, których używała. Co ciekawe, ostatnio naukowcy postanowili odtworzyć perfumy damskie Kleopatry. Jest to ciekawe w kontekście również tego, że w tamtych czasach zapach był symbolem statusu ekonomicznego i społecznego, a także miał właściwości uzdrawiające i szczególne znaczenie w obrzędach oraz rytuałach. W roku 2012 hawajscy archeolodzy odkryli perfumy, które prawdopodobnie należały do słynnej Kleopatry lub pochodziły z jej perfumerii – wskazuje na to fakt, że – jak już pisaliśmy – tylko ktoś bardzo dobrze sytuowany mógł sobie pozwolić na posiadanie perfum. Esencja perfum zawierała następujące składniki:

  • oliwa z oliwek – bazę perfum, dającą gęstość oraz wzmacniającą zapach. W owych czasach oliwę stosowano również w innych kosmetykach, takich jak kremy
  • rozgrzewający i pikantny cynamon – z kory drzewa laurowego rosnącego na Sri Lance i sprowadzanego do Egiptu
  • słodko-gorzki kardamon – importowany z Indii
  • Mirra – nadająca perfumom delikatnie słodki zapach piżma

Składniki te (wiele z nich znajdziesz dziś w drogerii internetowej jako skład współczesnych perfum) mieszano ze sobą i podgrzewano, a następnie wlewano do flakoników.

Perfumy na każdej skórze pachną inaczej!

Zapach Kleopatry był specyficzny nie tylko z uwagi na specyfikę trudno dostępnych składników, ale też na to, że ten sam skład perfum na każdej skórze może pachnieć inaczej. Na to, jak pachną perfumy damskie może mieć wpływ:

  • typ skóry
  • naturalne sebum
  • fizjologia skóry

Jakie zapachy są modne wiosną?

Wiosną warto postawić na zapachy, które przywołują na myśl przebudzenie przyrody. Idealne będą orzeźwiające cytrusy i soczyste owoce, a także kwiaty w kolorze bieli. Perfumy te spełniają szczególną rolę – mają dodawać pozytywnej energii, a także podkreślać wdzięk roślinnych motywów w wiosennych stylizacjach. Wybierając wiosenne zapachy pamiętaj także o tym, aby były przyjazne dla środowiska naturalnego – niejedna drogeria internetowa oferuje ekologiczne zapachy. Idealne składniki wiosennych perfum to irys, bergamotka, drzewo sandałowe, czarna porzeczka, wanilia, paczula, cedr i pomarańcz.

Zapachy marzeń opinie

Trudno jest wybrać idealny zapach dla siebie. W zwykłej drogerii mamy często przed sobą tak dużo zapachów, że nie sposób je wszystkie wypróbować, wybierając ten jedyny. Z pomocą przychodzą grupy dyskusyjne w internecie, gdzie można znaleźć zapach marzeń. Opinie o perfumach można wykorzystać dla siebie. Na wątkach zatytułowanych „zapachy marzeń – opinie” znajdziesz porady, który perfumy damskie są na przykład wyjątkowo świeże, które kojarzą się z Paryżem lub Barceloną, a które mają tzw. długi ogon, czyli ciągną się za wyperfumowaną osobą, pozostawiając po sobie zniewalającą aurę.

Warto przeczytać
Blog

Jaka karma dla chihuahua?

Te miniaturowe, lecz niezwykle energiczne psy wyróżnia szybka przemiana materii i zwiększona podatność na zatrucia wynikająca z wrażliwego układu pokarmowego….
Blog

Sprawy rodzinne – ustanowienie opieki nad małoletnim i ubezwłasnowolnionym

Władza rodzicielska jest niedziedziczna, a także niezbywalna, jednakże w sytuacjach, gdy rodzice zostali pozbawieni takiej władzy, bądź też zmarli, sąd…
Blog

Nauka gry na pianinie – co jest najważniejsze?

Pianino i fortepian to jedne z najbardziej pasjonujących i pięknie brzmiących instrumentów. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.