Blog

Jakie są prawdziwe przyczyny impotencji?

2 Mins read

Impotencja, zwana również zaburzeniem erekcji, jest problemem, z którym zmaga się codziennie miliony mężczyzn. Jest to bardzo poważna dolegliwość, o której należy rozmawiać i starać się wyleczyć. O tym, jakie są przyczyny i jak można leczyć takie zaburzenia odpowiedź w artykule.

Dlaczego właśnie ja?

To pytanie jest najczęściej zadawanym przez osoby z takimi zaburzeniami. Statystycznie na impotencje cierpi 1 na 10 pacjentów. Należy wziąć również pod uwagę fakt, że impotencja może objawiać się w różnym nasileniu. Niemniej jednak niezależnie od nasilenia objawów przyczyn zawsze należy doszukiwać się na dwóch płaszczyznach – fizycznej i psychicznej.

Przyczyny fizyczne

U starszych mężczyzn przyczynami impotencji może być andropauza. Ma to podłoże hormonalne, ponieważ za brak erekcji odpowiedzialny jest męski hormon testosteron. Problemy z zaburzeniami erekcji bardzo często pojawiają się u mężczyzn, którzy chorowali na ciężkie choroby takie jak:

  • miażdżyca,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • cukrzyca,
  • przewlekłe choroby nerek,
  • marskość wątroby,
  • chorobę Parkinsona,
  • stwardnienie rozsiane,
  • padaczka,
  • choroby tarczycy.

Oprócz tego tryb życia ma ogromny wpływ na kondycję zdrowia seksualnego. Nieodpowiednia dieta, stres, alkohol, papierosy czy brak ruchu sprawia, że problem ten może narastać.

prosteprognozy.pl

Przyczyny psychogenne

U młodszych mężczyzn źródłem impotencji są najczęściej przyczyny psychogenne. Obwinianie się za niepowodzenie w łóżku, lęki, poczucie osamotnienia czy chęć izolacji są często tego efektem. W odróżnieniu od zaburzenia erekcji na tle fizycznym, psychogenna następuje nagle.

Przyczyną takich zaburzeń może być chęć, by za wszelką cenę wykazać się w łóżku. Niemniej jednak normalną rzeczą jest fakt, że sprawność seksualna znacznie spada na przykład po spożyciu alkoholu lub po stresującym dniu. Stawianie sobie wysokich wymagań i chęć wykazania w łóżku za wszelką cenę, może doprowadzić do przykrych skutków, stanów lękowych a nawet depresji.

Leczenie impotencji

 Naucz się relaksować, stres wpływa niszcząco na życie seksualne wielu par. Postaraj się świadomie napinać i rozluźniać każdy mięsień ciała. Taka praktyka z pewnością sprawi, że odczuwanie stresu zmniejszy się. Nie każdemu jednak taka praktyka jest w stanie pomóc. Wówczas warto skorzystać z leków, które rozszerzają naczynia krwionośnie, dzięki czemu polepsza się krążenie krwi w całym ciele.

Pamiętaj! Ten problem dotyczy milionów mężczyzn warto jest zadbać o siebie już dziś.

Warto przeczytać
Blog

Panele laminowane – jaka podłoga do salonu?

Podczas remontu mieszkania niejednokrotnie stajemy przed ogromnym dylematem: jakie panele wybrać, aby wnętrze było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim…
Blog

Wybierz idealne meble biurowe

Jeśli chodzi o wyposażenie biura lub miejsca pracy, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Właściwe meble biurowe powinny być dostosowane do…
Blog

Organizacja loterii promocyjnej: prawne aspekty, których nieprzestrzeganie grozi konsekwencjami

Organizacja loterii promocyjnej to sposób na angażowanie konsumentów poprzez uatrakcyjnienie sprzedaży. Oferując tego typu rozrywkę można w łatwy sposób dotrzeć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *