Blog

Jakie dokumenty są potrzebne do wynajęcia samochodu?

1 Mins read

Podróż samochodem jest bez wątpienia wygodniejsza i szybsza niż komunikacją publiczną. Niezależnie od tego, czy wybieramy się gdzieś służbowo, czy prywatnie, auto przyda się nam zawsze wtedy, gdy nie chcemy napotykać na trudności docierając do celu. Co jest potrzebne do wynajęcia samochodu? Sprawdźmy.

Kto może wypożyczyć samochód?

Samochodu z wypożyczalni nie może wypożyczyć każdy. Wiele firm ma swoje indywidualne obostrzenia. Jednak część z nich jest uniwersalna. Pierwszą przeszkodą do wypożyczenia auta może stanowić wiek i staż kierowcy. Spore trudności z wynajęciem samochodu, będzie miał kierowca, który dopiero co zdał egzamin na prawo jazdy. W większości wypożyczalni prawo jazdy trzeba mieć przy najmniej rok, a dla wyższych klas pojazdów więcej. Podobnie jest z wiekiem. Dla 19-latka wypożyczalnia zaoferuje auta z klasy budżetowej. 21-latek będzie miał ich już więcej do wyboru, a osoba, która skończyła 25 lat, będzie mogła wynająć również auto luksusowe.

Niezbędne dokumenty

Wypożyczający auto powinien legitymować się co najmniej dwoma dokumentami. Jedno z nich powinno stanowić prawo jazdy. Drugim może być paszport lub dowód osobisty. W większości wypożyczalni do zawarcia transakcji niezbędna będzie również karta kredytowa, a przy bardziej kosztownych autach nawet dwie karty kredytowe.

Warto pamiętać o ubezpieczeniu

Ubezpieczenie to koszt dodatkowy przy wynajmie auta, który z pewnością warto ponieść. W przeciwnym razie na skutek wypadku z naszej winy, koszty naprawy auta poniesie ubezpieczyciel. Jeśli nie wykupimy ubezpieczenia – najlepiej pakietu rozszerzonego – to w przypadku uszkodzenia auta musimy liczyć się ze sporymi dodatkowymi kosztami.

Dokumenty zależne od wypożyczalni

Mała wypożyczalnia samochodów (np. Wypożyczalnia Sierpc) będzie charakteryzować się przyjaźniejszą polityką konsumencką. Wypożyczalnia samochodów Sierpc nie będzie wymagać on klientów wysokich kaucji, czy też dodatkowych kart kredytowych. Lokalna wypożyczalnia aut Sierpc może przy zawieranej transakcji wymagać jedynie posiadania karty debetowej.

Warto przeczytać
BlogDom

Panele podłogowe laminowane – co warto o nich wiedzieć?

Jeszcze do niedawna wybór materiałów do wykończenia wnętrz, a mówiąc szczegółowiej podłogi, był mocno okrojony. Współcześnie jedynym ograniczeniem jest nasza…
BlogGastronomiaZdrowie

Gdzie kupić alkohol na wesele? – Al. Capone odpowiedzią na Twoje potrzeby

Mimo zmieniających się trendów w różnych aspektach życia, kwestia organizacji wesel bazuje wciąż na mocno zakorzenionej polskiej tradycji, która łączy…
Blog

Jakie zapachy są modne na wiosnę?

Idzie wiosna. Warto podkreślić ją odpowiednim zapachem. Kto wie, może nawet da się ją przyspieszyć świeżymi, damskimi perfumami? Zanim jednak…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *