Zdrowie

Jaka szczoteczka do mycia zębów dla dziecka najlepsza?

1 Mins read

Chociaż na rynku jest cała masa najróżniejszych szczoteczek do zębów, to jednak nie jest wcale tak łatwo wybrać tą odpowiednią dla swojej pociechy. Kierowanie się kolorem czy ceną z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem. Szczoteczki różnią się miękkością i kształtem, mogą być elektryczne, zwykłe lub soniczne. A może najlepsza będzie szczoteczka do zębów dla dzieci z minutnikiem? Rodzice z pewnością nie mają prostego zadania do wykonania. Na co w takim razie się zdecydować?

Jaka jest najlepsza szczoteczka do zębów dla dziecka?

Nawyk codziennego mycia zębów należy wyrobić u dziecka już w pierwszych latach jego życia, dzięki czemu będzie mógł cieszyć się zdrowym i pięknym uzębieniem przez długie lata. Zaniedbanie higieny jamy ustnej wiąże się z wieloma problemami i nie tylko próchnicą czy zapaleniem dziąseł, ale także ze znacznie poważniejszymi chorobami. Jama ustna to ogromne siedlisko bakterii, które mogą nie tylko zniszczyć szkliwo, ale także uszkodzić miazgę i cały ząb. Mogą również dostać się do krwiobiegu i wraz z krwią trafić do niemalże każdego organu, siejąc tam spustoszenie. Szczoteczka do zębów, nitka dentystyczna i płyn do płukania jamy ustanej to podstawa.

Szczoteczka do zębów dla dzieci z minutnikiem

Przy wyborze szczoteczki do zębów należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość szczoteczki. Jej rozmiar powinien być dostosowany do wieku dziecka. Powinna być ona także poręczna. Znacznie ma także rozmiar główki i stopień miękkości włosia w szczoteczce. Najlepsze są te z miękkim włosiem. Jeśli nie wiemy, na jaką szczoteczkę się zdecydować, to warto udać się na wizytę higienizacyjną.

A może elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci z minutnikiem?

W przypadku dzieci do piątego roku życia, do wyboru są tylko szczoteczki manualne – miękkie i z małą główką. Dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat zaleca się szczoteczki manualne i elektryczne. W przypadku tych drugich dostępne są szczoteczki bateryjne lub akumulatorowe, gdzie te pierwsze są mniejsze i lżejsze, ale trzeba wymieniać baterie co jakiś czas. Świetną opcją jest szczoteczka eklektyczna z minutnikiem. Timer sygnalizuje po dwóch minutach szczotkowania koniec mycia, a szczoteczka wyłącza się.

Warto przeczytać
BlogZdrowie

Obuwie medyczne - czym się charakteryzuje?

Zawód lekarza jest bardzo wymagający i to nie tylko pod względem fizycznym, ale również psychicznym. Stojący tryb pracy wymusza zastosowania…
BlogZdrowie

Szumy uszne - przyczyny i leczenie

Problemy ze słuchem dotykają coraz większą liczbę osób, co wcale nie jest dziwne, zważając na to, że żyjemy w świecie…
BlogZdrowie

Jak często podczas ciąży odwiedzać lekarza?

Kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży, powinna regularnie odwiedzać ginekologa i wykonywać badania kontrolne. Wszystko po to, aby…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *