Blog

Jaka powinna być moc silniczka elektrycznego do samochodu zdalnie sterowanego?

1 Mins read

Własnoręcznie wykonane modele samochodów to owoc prawdziwego zaangażowania w hobby. Tworzenie od podstaw modeli pojazdów cywilnych, a następnie nadawanie im cech wyglądu i właściwości mechanicznych, odpowiadających ich pierwowzorom to bardzo ciężki proces. Tym istotniejsze jest zatem wyposażenie gotowego modelu w silnik, który pozwoli na cieszenie się wykonanym pojazdem.

Silniki elektryczne i regulatory lepsze od motorów spalinowych

Zdecydowana większość owoców pracy modelarzy zasilana jest silnikami spalinowymi. Największe możliwości wpływu na sterowanie modeli, a co za tym idzie i największą szansę na końcowy sukces w zawodach modelarskich dotyczących samochodów, daje sięgnięcie po silnik typu elektrycznego.

Tego typu jednostki napędowe z dużym powodzeniem są montowane w coraz większej ilości przygotowywanych modeli. Dzieje się tak głównie z powodu mniejszej awaryjności takich jednostek, jak również z doskonałą właściwością sterowania, o wiele dokładniejszą niż w przypadku silników spalinowych.

Jaki silnik elektryczny do modelu samochodu elektrycznego?

Znawcy tematu wiedzą, że do sukcesu w zawodach modeli sterowanych samochodów w dużej mierze przyczynia się jego silnik. Niezawodność silnika to podstawowy warunek do zwycięstwa. Warto jednak pamiętać, że silniki należy dobierać biorąc pod uwagę również moc, odpowiadającą cechom fizycznym auta.

W przypadku silników elektrycznych, inaczej niż w motorach spalinowych, moc podawana jest wyłącznie w watach. Decydując się na konkretną moc silnika warto pamiętać o: dostępności miejsca na montaż silnika, wadze modelu i jego oporze aerodynamicznym, a także o potencjalnych prędkościach, jakie ma osiągać model.

Silniczki i regulatory znajdziecie na stronie https://www.sklep.modelmaking.pl/pol_m_Silniki-do-modeli-i-akcesoria_Silniki-elektryczne-regulatory-192.html

Warto przeczytać
Blog

Co to jest i do czego służy inklinometr?

Inklinometr jest to urządzenie służące do monitorowania deformacji oraz ruchów podpowierzchniowych. W jego skład wchodzi obudowa inklinometru oraz system pomiarowy…
Blog

Ścianki berlińskie jako skuteczny sposób zabezpieczenia wykopów

Większość prac budowlanych, podczas których planowane są głębokie wykopy, wymaga zapewnienia odpowiedniego zabezpieczenia terenu przed osuwaniem się, osiadaniem, a także…
Blog

Czy modna choinka na pniu sprawdzi się do Twojego mieszkania?

Sezon zima 2019 należał do modnych choinek na pniu. W tym roku powracają. Mimo to wiele osób wciąż jeszcze nie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.