Blog

Jaka karma dla chihuahua?

2 Mins read

Te miniaturowe, lecz niezwykle energiczne psy wyróżnia szybka przemiana materii i zwiększona podatność na zatrucia wynikająca z wrażliwego układu pokarmowego. Dlatego dobra karma dla chihuahua powinna cechować się wysokiej jakości składem oraz posiadać pełnowartościowe składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. Karma dla chihuahua nie może zawierać w składzie sztucznych konserwantów oraz barwników. Nawet niewielka ilość szkodliwych dodatków w jedzeniu może negatywnie wpłynąć na zdrowie psów chihuahua. Karma powinna być nie tylko zdrowa, ale i smaczna. Pieski te bowiem  potrafią być wybredne podczas posiłku. 

Jaka powinna być najlepsza karma dla chihuahua? 

W karmie dla chihuahua niezwykle ważna jest wysoka zawartość chudego białka zwierzęcego oraz tłuszczów zwierzęcych, a także witamin i składników mineralnych w przyswajalnej formie. Najlepsza karma dla chihuahua to kompozycja lekkostrawna, która będzie odpowiednia dla ich delikatnego żołądka. Dobrą karmą dla chihuahua jest suchy pokarm w formie małych chrupek, które ułatwiają dokładne wydzielanie porcji na posiłek oraz są dopasowane do uzębienia małego psa. Bezpieczne odżywianie chihuahua zapewni karma stworzona specjalnie dla tej miniaturowej rasy. To, ile karmy dla chihuahua należy podawać, zależy od wieku, wzrostu, wagi oraz aktywności psiaka. 

Jak prawidłowo karmić chihuahua?

Na szczególny charakter żywienia chihuahua wpływają jego gabaryty. Ze względu na niewielki rozmiar psa należy uważać na jego przekarmienie, ponieważ zbyt duża ilość podawanej karmy dla chihuahua to krok ku pojawieniu się u niego nadwagi i cukrzycy. Warto zadbać o właściwe dawkowanie jedzenia, aby utrzymać pupila w dobrej kondycji. Ile karmy dla chihuahua wystarczy do jego prawidłowego funkcjonowania? Optymalna dzienna porcja suchej karmy dla dorosłego psa to około 50 gram. Podzielenie jej na 3 lub 4 niewielkie posiłki w wystarczający sposób zaspokoją głód chihuahua. Karma o dobrze zbilansowanym składzie oraz niskiej zawartości węglowodanów dostarczy mu odpowiednich wartości odżywczych i w pełni zaspokoi jego zapotrzebowanie energetyczne. Pamiętajmy jednak, by ilość karmy dostosować do jego indywidualnych potrzeb. 

Ile karmy dla szczeniaka chihuahua? 

Żywienie szczeniaka niewiele różni się od zasad zdrowego odżywiania dorosłego psa chihuahua. Karma powinna być odpowiednio porcjowana, należy również uważać, aby nie podawać mu zbyt dużej dawki jedzenia na raz. Bardzo ważna jest jakość używanej karmy. Dla szczeniaka chihuahua jest to istotne ze względu na szybki wzrost w początkowym okresie rozwoju. Aby zadbać o prawidłową kondycję pieska oraz jego zdrowie, warto karmić go najlepszą karmą dla chihuahua już od lat szczenięcych. To, ile karmy dla chihuahua należy mu podawać w początkowych etapach rozwoju, jest uzależnione od poziomu aktywności oraz aktualnej i przyszłej wagi szczeniaka w wieku dorosłym. Aby uniknąć przekarmienia, porcje karmy dla szczeniaka chihuahua powinny być małe i podzielone na kilka równych porcji. Na początku możemy podawać mu karmę 4 razy dziennie, a po 9 miesiącach zmniejszyć ich liczbę do 2-3 posiłków.  

Jaka karma dla chihuahua w okresie szczenięcym? 

Karma dla chihuahua – szczeniaka lub dorosłego pieska nie może zawierać w składzie sztucznych dodatków. Pamiętajmy, że te małe czworonogi mają bardzo wrażliwy układ pokarmowy. Karma dla szczeniaka chihuahua powinna cechować się wysokiej jakości składnikami odżywczymi, zbilansowaną kompozycją oraz brakiem sztucznych konserwantów. Dobra karma dla chihuahua w wieku szczenięcym buduje jego zdrowe kości, wzmacnia odporność oraz dodaje mu energii każdego dnia.Tylko starannie dobrany skład jest w stanie zapewnić zdrową dawkę wartości odżywczych dla chihuahua. Karma powinna być więc źródłem wartościowego białka i witamin, które skomponowano specjalnie dla tych żywiołowych i wrażliwych czworonogów.

Warto przeczytać
BlogMotoryzacja

Odkryj świat narzędzi – Twoje niezawodne źródło darmowych katalogów PDF

W erze nieustannego rozwoju technologicznego i rosnących wymagań w zakresie narzędzi i sprzętu, dostęp do aktualnych informacji jest kluczowy. Dlatego…
Blog

Panele laminowane – jaka podłoga do salonu?

Podczas remontu mieszkania niejednokrotnie stajemy przed ogromnym dylematem: jakie panele wybrać, aby wnętrze było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim…
Blog

Wybierz idealne meble biurowe

Jeśli chodzi o wyposażenie biura lub miejsca pracy, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Właściwe meble biurowe powinny być dostosowane do…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *