Dom

Jak wybrać drzwi zewnętrzne do domu?

1 Mins read

Cieplna izolacyjność drzwi zewnętrznych do domu oraz ich antywłamaniowe zabezpieczenia mają obecnie niebagatelne znaczenie. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, to właśnie te dwa kryteria są najczęściej brane pod uwagę podczas zakupów. Jakie drzwi zewnętrzne kupić, aby dobrze spełniały swoje funkcje, a jednocześnie miały interesujący design i nowoczesne wzornictwo? Drewniane, aluminiowe, a może plastikowe? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania jeszcze przed wyjściem na zakupy.

Ciepłe drzwi zewnętrzne

Producenci nowoczesnych materiałów budowlanych bardzo dziś dbają o to, aby ich produkty miały jak najniższy współczynnik przenikania ciepła oznaczany literą U. Im zatem parametr ten jest mniejszy, tym większą możemy mieć pewność, że drzwi są bardziej szczelne i nie przepuszczają zimnego powietrza do wnętrza budynku.

Wartość współczynnika U jest również uzależniona od materiału, z którego zrobione są drzwi. Aby były wystarczająco ciepłe, powinny posiadać specjalną termoizolację wykonaną z pianki poliuretanowej, styropianu albo z wełny mineralnej.

Drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe

Drzwi antywłamaniowe

Dobre drzwi zewnętrzne do domu o antywłamaniowych właściwościach nie muszą być wcale brzydkie ani toporne. Bardzo często mają one niezwykle eleganckie okładziny, czasem dekoracyjne szybki, a niekiedy również kolorowe witraże. I w dalszym ciągu świetnie stawiają opór wszelkiej maści złodziejom.

Wybierając drzwi wejściowe do domu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na klasy atestów antywłamaniowych, które zapewniają producenci. Klasy RC2 i RC3 są gwarancją tego, że skrzydła nie da się sforsować przez co najmniej 30-45 minut. Warto również szukać modeli, które są wyposażone w zamek centralny, o mocnej i trwałej konstrukcji dodatkowo wzmocnionej stalowym ożebrowaniem.

Dobrej jakości drzwi antywłamaniowe strzegą nasz dobytek przed rabusiami, ale jednocześnie zapewniają dobrą ochronę przed chłodem, a czasem także przed dochodzącym z zewnątrz hałasem.

Warto przeczytać
BlogDom

Panele podłogowe laminowane – co warto o nich wiedzieć?

Jeszcze do niedawna wybór materiałów do wykończenia wnętrz, a mówiąc szczegółowiej podłogi, był mocno okrojony. Współcześnie jedynym ograniczeniem jest nasza…
Dom

Wymarzony trawnik

Właściciele posesji i domów jednorodzinnych starają się dbać nie tylko o wnętrza budynków, ale również o to, jak prezentuje się…
Dom

Pies w rodzinie

Posiadanie psa to wielka radość, ale też i odpowiedzialność. Chcielibyśmy dla swoich pupili jak najlepiej. Chcielibyśmy, aby miały wygodne szelki,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *