Dom

Jak skutecznie osuszać i wentylować łazienkę?

1 Mins read

Pomieszczenia łazienkowe są wyjątkowe, głównie ze względu na warunki, które tam panują. Jest to miejsce, w którym to szczególnie nam zależy na higienie. Warunki panujące, jednakże w łazienkach nie są na tyle przyjazne, aby możliwe było proste utrzymanie higieny. Są to pomieszczenia, w których oprócz wilgoci panuje z reguły wyższa temperatura. Każdy to zna – lustra pokryte skroploną parą wodną, uczucie gorąca i duszności. Nie trzeba wcale rezygnować z gorących kąpieli – wystarczy jedynie zastosowanie specjalistycznej wentylacji, która naprawdę bardzo dobrze sprawdza się w warunkach łazienki.

Jak zapewnić właściwą wentylację?

Jedynym skutecznym rozwiązaniem okazać się mogą dedykowane wentylatory łazienkowe. Są one najlepszą opcją dla wentylacji pomieszczeń sanitarnych. Zastosowanie wentylatorów jest niezwykle proste i ekonomiczne – możliwe jest ich dowolne zoptymalizowanie i powiązanie z takimi urządzeniami, jak fotokomórki, włączniki, termostaty, hydrostaty oraz inteligentne systemy zarządzania domem. Wentylatory cechują się niskim zużyciem energii elektrycznej (działają z mocą do 30W), cichą pracą, odpornością na wilgoć i zapyleniem. Montaż tychże urządzeń możliwy jest zarówno w konfiguracji naściennej, jak i w obrębie sufitu. Koszt zainstalowania takiego wentylatora nie powinien przekraczać 100 złotych!

Jakie parametry oferują łazienkowe wentylatory?

Klasyczne wentylatory łazienkowe pracują w zakresie mocy do 50W i gwarantują wymianę powietrza mniej więcej w zakresie 2m3/ minutę – wszystko zależy od gabarytów i mocy wybranego wentylatora. Znaczna większość z nich pozwala na napięciową regulację mocy i obrotów silnika, a w razie konieczności niektóre z modeli mogą skutecznie odwracać ciąg. Warto się tym zainteresować i wybrać takowe rozwiązania już dzisiaj!

Co do lokalizacji instalacji takiego wentylatora, to mamy całkowitą swobodę! Wentylator może być zainstalowany zarówno w obrębie łazienki, jak i toalety lub kuchni – bardzo dobrze sprawdzają się też w miejscach, gdzie pali się tytoń lub istnieje ryzyko zadymienia. Całość konstrukcji wykonana jest z bardzo wytrzymałego plastiku ABS, który świetnie sprawdza się w warunkach pracy, nie ulega przebarwieniom i odporny jest na działanie wysokich temperatur oraz wilgoci.

Warto przeczytać
BlogDom

Panele podłogowe laminowane – co warto o nich wiedzieć?

Jeszcze do niedawna wybór materiałów do wykończenia wnętrz, a mówiąc szczegółowiej podłogi, był mocno okrojony. Współcześnie jedynym ograniczeniem jest nasza…
Dom

Wymarzony trawnik

Właściciele posesji i domów jednorodzinnych starają się dbać nie tylko o wnętrza budynków, ale również o to, jak prezentuje się…
Dom

Pies w rodzinie

Posiadanie psa to wielka radość, ale też i odpowiedzialność. Chcielibyśmy dla swoich pupili jak najlepiej. Chcielibyśmy, aby miały wygodne szelki,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *