BlogDom

Jak przygotować się na przybycie kota? Wyprawka dla kota

2 Mins read

Pojawienie się nowego lokatora w domu oznacza wyznaczenie dla niego przestrzeni, warto jednak wiedzieć, że kot sam określi swoje terytorium. Strefa odpoczynku, karmienia, zabawy i sanitarna to kocie obszary, które należy respektować.

Przybycie kota wiąże się z wieloma zabiegami, jednak do najważniejszych z nich należy zgromadzenie wyprawki, w skład której powinien wejść żwirek dla kota, akcesoria do karmienia oraz legowiska dla pupila. Bardzo duży asortyment tych wyrobów nie ułatwia wyboru i dlatego należy zapoznać się z różnymi możliwościami.

Żwirek dla kota i jego rodzaje

Przeznaczona dla kota kuweta musi być wypełniona piaskiem. Żwirek dla kota może być zbrylający, drzewny niezbrylający lub silikonowy. Żwirki zbrylające wykonuje się najczęściej z bentonitu lub z wiórków drzewnych. Pod wpływem wilgoci z materiału tworzy się grudka, którą następnie łatwo można usunąć. Żwirki silikonowe posiadają tę właściwość, że dobrze wchłaniają wilgoć. Wymiany rodzaju żwirku należy dokonywać ostrożnie, żeby nie doprowadzić do tego, że kot opornie będzie się do niego przyzwyczajał.

publikujemy.com.pl

Akcesoria do karmienia

W ramach wyprawki dla kota nie można zapomnieć o miseczkach do jedzenia i picia. Akcesoria do karmienia są bardzo różnorodne i mogą być wykonane z plastiku lub z metalu. Doskonale sprawdzają się też miseczki ceramiczne, które są odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Ważnym czynnikiem, na który dobrze byłoby zwrócić uwagę, jest wykończenie miseczek, ponieważ gumowa podkładka zapewniłaby im antypoślizgowość.

Legowiska dla kota

Miejsce leżakowania i spania kota bywa trudne do przewidzenia, gdyż najczęściej on sam decyduje o tym, gdzie zechce się położyć. Kupienie legowiska dla kota jeszcze nie oznacza, że będzie z niego korzystać. Niemniej jednak są one bardzo różnorodne i atrakcyjne. Do najbardziej popularnych można zaliczyć tradycyjne budki lub zadaszone legowiska dla kota. Jeżeli pupil lubi swoją prywatność, być może będzie wykorzystywał takie posłanie do spania. Z czasem może okazać się, że kot bardziej polubi poduchy lub kocyki poukładane w dowolnych miejscach, takich jak parapet czy sofa.

Każdy kot to indywidualista. Wyprawka powinna odpowiadać jego upodobaniom oraz przyzwyczajeniom, dlatego przed przywiezieniem kota do domu dobrze byłoby zapoznać się z jego zwyczajami, a po dotarciu do domu pozwolić mu na swobodne wyznaczenie swojego terytorium. Jeżeli optymalne warunki jego dobrego samopoczucia zostaną spełnione, jest duża szansa na to, że szybko się zaaklimatyzuje.

Warto przeczytać
BlogMotoryzacja

Odkryj świat narzędzi – Twoje niezawodne źródło darmowych katalogów PDF

W erze nieustannego rozwoju technologicznego i rosnących wymagań w zakresie narzędzi i sprzętu, dostęp do aktualnych informacji jest kluczowy. Dlatego…
Dom

Krzesła – wygodne czy modne ? Jakie wybrać?

Krzesła to nie tylko elementy wyposażenia, ale również ważny element wystroju wnętrz, który może wpłynąć zarówno na komfort użytkowania, jak…
Blog

Panele laminowane – jaka podłoga do salonu?

Podczas remontu mieszkania niejednokrotnie stajemy przed ogromnym dylematem: jakie panele wybrać, aby wnętrze było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *