Finanse

Inwestycja w fundusze

1 Mins read

Alternatywą, swoją drogą niezwykle atrakcyjną, dla umieszczania pieniędzy na lokatach bankowych są fundusze inwestycyjne. Jest to sposób na duży zarobek jak i na niewielki, ale regularny dochód. Należy jednak również pamiętać, że w przeciwieństwie do lokat, na funduszach inwestycyjnych można nie tylko zyskać, ale również stracić.

Jakie Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych wybrać?

Przed podjęciem decyzji jaki fundusz inwestycyjny wybrać należy zdecydować się na któreś z Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych. Oczywiście, najważniejsze nie jest to, z jakim TFI nawiąże się współpracę, lecz w jaki konkretnie fundusz zostaną zainwestowane pieniądze. Wybór TFI nie jest jednak bez znaczenia. Niektóre z nich są bowiem bardziej profesjonalne niż inne i ich fundusze dają po prostu większe zyski.

Fundusze

Fundusze

Który fundusz inwestycyjny wybrać?

Kwestia wyboru optymalnego funduszu jest niezwykle skomplikowana. Zależy ona bowiem od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim, należy się zastanowić nad tym, na jakie ryzyko jesteśmy w stanie się zdecydować.

Na tej podstawie należy wybrać, czy chcemy zainwestować w fundusz inwestycyjny, który może pozwolić nam na bardzo sowity zarobek, ale też możemy wiele stracić, czy może jednak wybierzemy bezpieczniejszy fundusz, na którym wiele nie zyskamy, ale w razie niepowodzenia też nie utracimy zbyt dużych pieniędzy.

W co inwestowane są nasze pieniądze?

Jeśli mamy jakieś pojęcie o instrumentach finansowych powinniśmy zainteresować się tym, w co inwestują pieniądze konkretne fundusze. Wiele funduszy inwestuje na przykład dużą część kapitału w akcje. Na podstawie naszej wiedzy na temat rynku akcji i przewidywanej hossie lub bessie łatwo możemy podjąć decyzję, czy chcemy inwestować w taki fundusz, czy może jednak poszukamy innego.

Fundusze inwestycyjne, o ile są wybierane rozsądnie mogą przynosić długoterminowo całkiem dobre zyski. Należy jednak pamiętać o dywersyfikacji, czyli inwestowaniu w kilka funduszy inwestycyjnych, a nie tylko w jeden.

Warto przeczytać
Finanse

Konto walutowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

Tradycyjny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy umożliwia gromadzenie i zarządzanie środkami pieniężnymi w rodzimej walucie. Nie oznacza to, że nie możesz z niego…
Finanse

Co musisz wiedzieć o dofinansowaniu unijnym w 2020 roku?

2020 rok to ostatni dzwonek zarówno dla osób planujących założenie działalności gospodarczej, jak i dla firm, na pozyskanie dofinansowania unijnego….
BlogDomFinanse

Elektroniczny system rozliczeń międzybankowych Elixir

Każdemu, kto dokonuje płatności elektronicznych, najczęściej zależy po prostu na krótkim czasie realizacji takich transakcji, kiedy przelane środki trafią na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *