Blog

Inwestuj w rozwój dziecka – kup mu klocki!

2 Mins read

Rodzice nieustannie szukają sposobów na to, by ich dzieci rozwijały się prawidłowo, dbają o właściwą dietę dzieci, zapewniają im aktywność fizyczną, czytają bajki na dobranoc, często też gwarantują im dodatkowe zajęcia już od najmłodszych lat, by rozwijać ich talenty i umiejętności. Należy pamiętać jednak, że dziecko jest tylko dzieckiem i do prawidłowego rozwoju potrzebuje zabawy. Większość rodziców wie, że dziecko uczy się poprzez zabawę. Dajmy dzieciom czas na zabawę i pozwólmy im działać zgodnie ze swoimi pomysłami. Podarujmy im zabawkę, która im to umożliwi.

Klocki – korzyści płynące z zabawy

Zabawa klockami przynosi dzieciom wiele dobrego.

Klocki dla dzieci

Zabawa klockami przynosi dzieciom wiele dobrego.

Oto niektóre zalety płynące z zabawy nimi:

  1. Rozwój wyobraźni przestrzennej

    Budowanie z klocków jest rozrywką, ale też wyzwaniem dla dziecka. Często początki są ciężkie i dziecko nie od razu potrafi budować tak, jakby sobie tego życzyło. Warto więc zaczynać od łatwiejszych budowli, budowanych klockami przeznaczonymi dla małych dzieci. Często dzieci budują, a następnie burzą. To normalny etap rozwoju. Stopniowo dziecko rozwija swoją wyobraźnię przestrzenną i budowanie z klocków idzie mu coraz lepiej.

  2. Poprawa motoryki

    Oczywiste jest, że by budować z klocków dziecko musi się skoncentrować i dokładnie połączyć ze sobą poszczególne klocki. Łączenie ich ze sobą, wybór kolorów i sam proces budowania pozawalają dziecku ćwiczyć motorykę oraz sprawność dłoni. To z pewnością pomoże dziecku w przyszłości, np. podczas pisania i rysowania.

  3. Rozwój kreatywności

    Klocki dla dzieci uczą samodzielnego myślenia oraz pozwalają dziecku na tworzenie dokładnie tego, co się im wymarzy. Nie narzucają dziecku wzorców, schematu postępowania itp. Dziecko może budować zgodnie ze sobą oraz swoimi zainteresowaniami i stworzyć to, co chce. Z tych samych klocków można stworzyć setki nowych zabawek. Klocki są ponadto uniwersalne, mogą się nimi bawić kolejne pokolenia dzieci i każde z nich będzie tak samo szczęśliwe.

Klocki dla dzieci – zabawka idealna

Klocki znane są od wieków, a mimo to ich popularność nie słabnie.

Klocki

Klocki znane są od wieków, a mimo to ich popularność nie słabnie.

Dzieci bawią się nimi we wszystkich zakątkach świata. Klocki pozwalają spotkać się dzieciom i rodzicom pośrodku, połączyć przyjemne z pożytecznym, naukę z zabawą. Są też świetnym sposobem na spędzanie czasu z pociechami. Na pewno dzieci lepiej zapamiętają wspólny czas spędzony na układaniu klocków niż ten przeznaczony na oglądanie telewizji czy zakupy. Z kolei dziecko bardziej ucieszy się z godziny spędzonej na układaniu klocków niż kolejnej godzinie przeznaczonej na zajęcia dodatkowe, a co najważniejsze wcale nie zmarnowanej.

Zapisz

Warto przeczytać
BlogDom

Panele podłogowe laminowane – co warto o nich wiedzieć?

Jeszcze do niedawna wybór materiałów do wykończenia wnętrz, a mówiąc szczegółowiej podłogi, był mocno okrojony. Współcześnie jedynym ograniczeniem jest nasza…
BlogGastronomiaZdrowie

Gdzie kupić alkohol na wesele? – Al. Capone odpowiedzią na Twoje potrzeby

Mimo zmieniających się trendów w różnych aspektach życia, kwestia organizacji wesel bazuje wciąż na mocno zakorzenionej polskiej tradycji, która łączy…
Blog

Jakie zapachy są modne na wiosnę?

Idzie wiosna. Warto podkreślić ją odpowiednim zapachem. Kto wie, może nawet da się ją przyspieszyć świeżymi, damskimi perfumami? Zanim jednak…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *