Blog

Intranet dla firm – czy warto tworzyć wewnętrzną sieć w firmie?

1 Mins read

Jako, że żyjemy w dobie wszędobylskiego Internetu, nie sposób wyobrazić sobie bez niego egzystencji. Używany jest zarówno w domach, jak i firmach. Coraz popularniejsze stają się wewnętrzne sieci, które cały czas są coraz bardziej rozbudowywane. Intranet jest najczęściej spotykany w przypadku dużych przedsiębiorstw, ale mniejsze firmy również coraz częściej sięgają po takie systemy. Czym zatem jest tak naprawdę firmowy intranet i czy warto zainwestować w takie rozwiązanie?

Czym jest firmowy intranet?

W firmie niezbędne jest komunikowanie się z pracownikami i omawianie bieżącej sytuacji, planowanych zmian czy informowanie ich o pojawieniu się nowych produktów. W związku z tym powstało coś takiego jak intranet dla firm, który jest siecią komunikacji wewnątrzfirmowej. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest zarządzanie wiedzą na temat miejsca zatrudnionych osób. Jest to sposób na dzielenie się z pracownikami najnowszymi informacjami, udostępnianie danych i kontaktów.

Intranet dla firm

W przypadku firmowego intranetu wykorzystuje się aplikacje czy też witryny internetowe, dlatego też powinien on zostać stworzony przez profesjonalistę. W takiej firmowej sieci powinno znaleźć się jak najwięcej informacji o firmie, a ponadto system powinien umożliwiać wymianę danych i dodawanie własnych treści. Intranet powinien być również źródłem wiedzy o regulaminie pracy, wniosków urlopowych i opisów rozliczeń wyjazdów służbowych. Mile widziana jest nie tylko treść, ale również ciekawa grafika, klipy wideo czy dźwięki. Chodzi o to, aby zachęcić pracowników do obcowania z firmowym intranetem.

Intranet dla firm – czy to ma sens?

Po intranet sięgają przede wszystkim duże korporacje, gdzie zatrudnionych jest wielu pracowników, szczególnie jeśli rezydują oni w różnych miejscach. Rozwiązanie to sprawdza się także w organizacjach opierających się na systemie projektowym. Tak naprawdę to z intranetu może skorzystać każde przedsiębiorstwo chcące dzielić się wiedzą z pracownikami i powszechnie udostępniać informacje. Przekłada się to na zwiększenie efektywności i optymalizację przepływu informacji. Jest to więc skuteczny sposób na usprawnienie komunikacji pomiędzy pracownikami.

Podsumowanie

W firmie korzystającej z intranetu obserwuje się łatwiejsze dzielenie się informacjami i wyrażanie swojej opinii przez pracowników oraz usprawnienie współpracy w organizacji.

Warto przeczytać
BlogDom

Panele podłogowe laminowane – co warto o nich wiedzieć?

Jeszcze do niedawna wybór materiałów do wykończenia wnętrz, a mówiąc szczegółowiej podłogi, był mocno okrojony. Współcześnie jedynym ograniczeniem jest nasza…
BlogGastronomiaZdrowie

Gdzie kupić alkohol na wesele? – Al. Capone odpowiedzią na Twoje potrzeby

Mimo zmieniających się trendów w różnych aspektach życia, kwestia organizacji wesel bazuje wciąż na mocno zakorzenionej polskiej tradycji, która łączy…
Blog

Jakie zapachy są modne na wiosnę?

Idzie wiosna. Warto podkreślić ją odpowiednim zapachem. Kto wie, może nawet da się ją przyspieszyć świeżymi, damskimi perfumami? Zanim jednak…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *