Podróże

Hotel Hilton w Gdańsku. Doskonałe miejsce spotkań i wypoczynku

2 Mins read

Niezwykle komfortowe pokoje i apartamenty, cudowne wnętrza o niepowtarzalnym klimacie, najlepsza w całym Trójmieście restauracja z wyśmienitą kuchnią oraz lokalizacja zapewniające niezapomniane przeżycia i łatwy dostęp do wielu ośrodków kultury, sztuki i rozrywki. Te i inne atrakcje znaleźć można w jednym tylko miejscu w Polsce – w Hotelu Hilton w Gdańsku.

Tradycja zobowiązuje

Hotele Hilton to jedna z największych na świecie sieci hoteli, a jednocześnie jedna z najlepiej znanych i najbardziej prestiżowych marek hotelarskich. Hotele Hilton od lat kojarzone są z wysoką klasą, komfortem, niepowtarzalną atmosferą i najwyższą jakością usług.

Założycielem i twórcą marki Hilton był Conrad Hilton. Swój pierwszy hotel kupił zaraz po zakończeniu I wojny światowej, w 1919 roku. Obecnie, po niemal 100 latach działalności marki, na całym świecie funkcjonuje bardzo wiele hoteli należących do sieci Hilton. Jednym z najbardziej wyróżniających się jest Hotel Hilton w Gdańsku.

Do pracy i w czasie urlopu

Hotel Hilton Gdańsk pośród wielu innych wyróżnia się przede wszystkim swoją lokalizacją. Położony nad Motławą, zapewnia przebywającym w nim gościom niepowtarzalny widok na słynny, piętnastowieczny Żuraw – jeden z najważniejszych i najlepiej rozpoznawalnych symboli Gdańska. Co ważne, położenie hotelu sprawia, iż bardzo łatwo dotrzeć do niego z różnych części miasta, a nawet świata. Dzieje się to głównie za sprawą bliskości Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, z którego dojazd samochodem trwa nie więcej niż 30 min. Dzięki umiejscowieniu w pobliżu ważnych tras i węzłów komunikacyjnych, a także blisko centrum miasta i znajdujących się tam ośrodków i instytucji, Hotel Hilton w Gdańsku jest idealnymi miejscem wypoczynku zarówno dla osób podróżujących do Trójmiasta służbowo, jak i dla urlopowiczów odpoczywających od swoich obowiązków zawodowych.

Aby spełnić oczekiwania obu wymienionych grup gości, w Hotelu Hilton w Gdańsku zapewniono aż 150 komfortowych pokoi i apartamentów, doskonale wyposażone sale konferencyjne o łącznej powierzchni niemal 600 m², a także znajdujący się na najwyższej kondygnacji budynku kompleks wypoczynkowy, w którego skład wchodzi m. in. wyjątkowy letni taras Urban Beach.

Doceniony przez ekspertów

Hotel Hilton w Gdańsku należy do grona najczęściej nagradzanych hoteli w Polsce. Za wyjątkowo ważne wyróżnienia z całą pewnością należy uznać 17 miejsce w zestawieniu najciekawszych miejsc na świecie według New York Timesa oraz tytuł najlepszego projektu hotelowego w Europie Środkowej i Wschodniej, przyznany w 2010 roku przez CEEQA i Financial Times.

Warto przeczytać
BlogDomPodróże

Jak podróżować z kotem?

Obecnie bardzo wiele osób posiada zwierzę domowe. Jak mówi popularne przysłowie, to właśnie często zwierzę jest najlepszym przyjacielem człowieka. Z…
Podróże

Jakie miejsca w Japonii warto zobaczyć?

Wizyta w Japonii to niesamowite przeżycie. Kraj jest różnorodny, łączy w sobie nowoczesność z tradycją. Jest w nim wiele miejsc…
Podróże

W góry czy nad morze jesienią?

Sezon wakacyjny dobiegł końca, większość z nas powróciło do pracy i codziennych obowiązków, jednakże prawdziwi turyści nie przestają zwiedzać poszczególnych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *