BlogDom

Dron dla dziecka to nie jest klasyczna zabawka. Na co trzeba uważać?

2 Mins read

W dzisiejszych czasach drony wydają się ciekawym gadżetem nie tylko dla dorosłych osób, ale również dla młodszego pokolenia. Dron zabawka może okazać się wspaniałym prezentem dla dziecka, ale zawsze trzeba pamiętać o tym, że nie jest to klasyczna zabawka i pamiętać należy o kilku ważnych kwestiach.

Drony dla dzieci

Na półkach sklepowych możemy znaleźć bardzo zróżnicowane urządzenia – zaczynając od prostych helikopterów na zaawansowanych maszynach kończąc. Dzieci są w różnym wieku, dlatego też inne zabawki kupujemy przedszkolakowi, a zupełnie inne gimnazjaliście. Przed dokonaniem zakupu warto dokładnie upewnić się, czy dany model jest odpowiedni dla naszego dziecka.

Na co trzeba uważać?

Dzieci powinny operować dronem wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej. W kwestii bezpieczeństwa pamiętać należy także o tym, aby dron utrzymywany był na wysokości powyżej głowy. Warto zadbać o to, aby nasz dron zabawka pochodził od renomowanego producenta. Unikać należy najtańszych modeli z niepewnego źródła, które szybko się psują i stwarzają duże niebezpieczeństwo podczas lotu. Oryginalne drony potrafią automatycznie zatrzymać się przed przeszkodą i w razie potrzeby zawisnąć w powietrzu. Zawsze trzeba liczyć się jednak z tym, że nawet najlepszy sprzęt nigdy nie zagwarantuje nam 100% bezpieczeństwa.

Wypadek z dronem

Jak powszechnie wiadomo za przebieg lotu zawsze odpowiada pilot drona, ale w przypadku małych dzieci, odpowiedzialność jest automatycznie przenoszona na ich opiekunów (rodziców). W praktyce oznacza to, że za wszelkie szkody (w mieniu i zdrowiu osób postronnych) odpowiadają opiekunowie. Dotyczy się to również naruszenia prawa cywilnego i lotniczego. Niestety w przypadku dronów szkody i naruszenia prawa zdarzają się stosunkowo często. Pamiętać należy również o tym, że wypadek z dronem nie jest związany jedynie z umiejętnościami latania i klasą sprzętu, ale również z wieloma czynnikami losowymi.

Pozwolenie na drona

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że w przypadku dronów bardzo ważną rolę odgrywa jego waga. Jeżeli dron zabawka waży mniej niż 600g to nie musimy posiadać żadnej specjalnej licencji na latanie. Operowanie cięższymi dronami wymaga ukończenia profesjonalnego kursu i zdania egzaminu. Jeżeli nie mamy odpowiedniej licencji i latamy większymi dronami to popełniamy przestępstwo.

Pamiętać należy również o tym, że pozwolenie na drona to nie wszystko. W niektórych strefach nie można latać w ogóle. Są także miejsca, w których trzeba zgłosić lot (i jego zakończenie) do kontroli lotów. Warto korzystać z aplikacji Drone Radar, dzięki której błyskawicznie sprawdzimy, czy w danym miejscu i do jakiej wysokości można latać. Bez licencji na drona i za łamanie przepisów grożą nie tylko wysokie grzywny, ale istnieje także ryzyko, że trafimy do więzienia.

Warto przeczytać
BlogMotoryzacja

Odkryj świat narzędzi – Twoje niezawodne źródło darmowych katalogów PDF

W erze nieustannego rozwoju technologicznego i rosnących wymagań w zakresie narzędzi i sprzętu, dostęp do aktualnych informacji jest kluczowy. Dlatego…
Dom

Krzesła – wygodne czy modne ? Jakie wybrać?

Krzesła to nie tylko elementy wyposażenia, ale również ważny element wystroju wnętrz, który może wpłynąć zarówno na komfort użytkowania, jak…
Blog

Panele laminowane – jaka podłoga do salonu?

Podczas remontu mieszkania niejednokrotnie stajemy przed ogromnym dylematem: jakie panele wybrać, aby wnętrze było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *