Zdrowie

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

2 Mins read

Medycyna estetyczna jako odrębna gałąź medycyny zaczęła się nieśmiało w Polsce pojawiać około 1993 roku — wiele się jednak od tamtego czasu zmieniło i aktualnie z pewnością można powiedzieć, że zainteresowanie nieoperacyjnymi i nieinwazyjnymi metodami poprawy urody jest w naszym kraju coraz większe. Z czego wynika ta rosnąca popularność oraz co medycyna estetyczna ma nam do zaoferowania?

Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej — co takie miejsce może nam zaoferować?

Praktycznie w każdym, nawet niewielkim mieście spotkać dziś można gabinety oferujące usługi z zakresu kosmetologii, jak i medycyny estetycznej. Jak jednak można sklasyfikować ich działalność? Gabinety takie zajmują się przede wszystkim profilaktyką związaną ze starzeniem się skóry oraz co za tym idzie zabiegami mającymi ten proces spowolnić. Kiedy myślimy o starzeniu się skóry, pierwsze co przychodzi nam na myśl to oczywiście znienawidzone przez wszystkich zmarszczki, stąd jednym z najpopularniejszych zabiegów jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, choć to oczywiście jedynie jedna z wielu możliwości, jakie oferuje nam medycyna estetyczna.

Medycyna estetyczna

Patrząc szerzej, na to, czym zajmuje się ta gałąź medycyny, nie sposób nie zauważyć, że chodzi w niej przede wszystkim o to, aby poprawić jakość i komfort naszego życia — poprzez drobne, nieinwazyjne zabiegi możliwe jest odmłodzenie skóry, poprawa jej kondycji, a także zniwelowanie defektów estetycznych, które w negatywny sposób oddziałują na samoocenę danej osoby. Blizny, rozstępy, znienawidzone zmarszczki czy wreszcie zapadnięte powieki — wszystkie te problemy potrafi wyeliminować medycyna estetyczna, gdzie podstawowymi narzędziami w rękach specjalistów są strzykawka oraz laser.

Medycyna estetyczna — najbardziej popularne zabiegi

Współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg różnorodnych, nieinwazyjnych zabiegów poprawiających jędrność i kondycję skóry, pozwalając m.in. modelować kontur twarzy czy redukować przebarwienia. Większość z przeprowadzanych zabiegów nie wymaga stosowania znieczulenia czy jakiegoś specjalnego przygotowania skóry — odwiedzając Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej nie musimy więc jakoś specjalnie się do tego przygotowywać.

Specjaliści wymieniają, że wśród cieszących się największą popularnością zabiegów wymienić można głównie zabiegi na twarz z wykorzystaniem botoksu lub kwasu hialuronowego. Jeżeli chodzi o botoks, to stosowany jest on do redukcji zmarszczek w górnej części twarzy, chodzi tutaj szczególnie o zmniejszenie widoczności zmarszczek poprzecznych na czole, tzw. kurzych łapek czy zmarszczek pojawiający się między brwiami. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest z kolei stosowane w przypadku szyi, jak i dekoltu (choć oczywiście kwas ten doskonale sprawdza się również na samej twarzy). Kwas hialuronowy jest również bardzo często stosowany w przypadku problemu z opadającymi kącikami ust czy chociażby w zabiegach mających na celu ich powiększenie.

Jeżeli borykasz się z jakimkolwiek problemem natury estetycznej lub przeszkadza Ci widoczność starzenia się skóry, medycyna estetyczna może być rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Z pewnością warto skonsultować swoje obawy i oczekiwania ze specjalistami i zdecydować się na odpowiednie zabiegi, które podniosą naszą samoocenę, a często również i komfort naszego życia.

Warto przeczytać
DomGastronomiaZdrowie

Nadmierna twardość wody – sposoby jej obniżenia

Twarda woda – to ona ponosi odpowiedzialność za awarie pralek. Na szczęście istnieją sposoby na zmniejszenie jej twardości za pomocą…
GastronomiaZdrowie

5 zdrowych, fit deserów, idealne na redukcję

Już dawno udowodniono, że dieta redukcyjna, wcale nie musi być nudna. Istnieje błędne przekonanie, że proces chudnięcia musi być męczący…
Zdrowie

Ciekawy pomysł na danie z quinoa

Quinoa to inaczej zwana komosa ryżowa, którą od bardzo dawna uprawia się w Ameryce Południowej. Często nazywana jest także złotem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.