Motoryzacja

Czym się kierować podczas zakupu używanego samochodu?

1 Mins read

Zakup samochodu to nie lada wyzwanie szczególnie w przypadku nabycia egzemplarza używanego. Należy zachować szczególną ostrożność i rozważnie podjąć ostateczną decyzję. Co powinno zwrócić szczególną uwagę? Pierwszą pułapką jest okazyjna cena. Skąd się bierze?

Najczęściej stanowi ona wizytówkę kradzionego samochodu, którego właściciel jak najszybciej chce się pozbyć. Inną opcją jest atrakcyjna cena związana z rzeczywistym stanem auta, które wcale nie jest bezwypadkowe. Ślady stłuczki zostały dobrze ukryte, bądź opisane jako drobne uszkodzenia, a auto wraz z kolejnymi przejechanymi kilometrami zmieniło się we wrak.

Giełdy samochodowe źródłem interesujących ofert?

Giełdy samochodowe stanowią dobre źródło wiedzy dla osób planujących zakup używanego samochodu. Trafiają tutaj nie tylko używane i uszkodzone samochody, ale również perełki, nad których zakupem warto się zastanowić. Warto udać się tam dużo wcześniej i rozeznać w cenach proponowanych przez handlarzy.

Samochód używany

Samochód używany

Giełda daje możliwość porównania wielu ofert w jednym miejscu, co więcej można porównać także stan prezentowanych pojazdów. Duża część takich miejsc to zazwyczaj giełda z wrakami samochodów, które są już mocno wyeksploatowane i czas ich życia nieubłaganie zbliża się ku końcowi.

W niewielu przypadkach można spotkać naprawdę interesujący okaz, polowanie na używane auta lepiej przeprowadzać w komisach. Giełdy samochodowe czasy świetności mają już niestety za sobą, dzisiaj odnaleźć tam można jedynie kilkunastoletnie modele po „przejściach”.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu używanego auta?

Zakup używanego auta powinien odbywać się według określonych zasad. Giełdy samochodowe stanowią źródło dochodów dla handlarzy, którzy sprowadzają auta zza granicy i próbują sprzedać je w okazyjnych cenach. Co sprawdzić przez dokonaniem zakupu?

Najważniejszą rzeczą jest poddanie samochodu kontroli w serwisie, który określi faktyczny stan pojazdu. Kolejną ważną rzeczą jest sprawdzenie, czy auto nie jest kradzione oraz przeprowadzenie jazdy próbnej. Zakup przez pośrednika również jest złym pomysłem – samochód powinien być sprawdzony i przetestowany osobiście.

Warto przeczytać
Motoryzacja

Sprawdzony serwis spawarek w Rzeszowie – gdzie naprawić swoją spawarkę?

Urządzenia spawalnicze stosowane są zarówno do użytku przemysłowego, jak i na potrzeby domowych majsterkowiczów. Aby spawarka działała wydajnie, a także…
Motoryzacja

Narzędzia do warsztatu samochodowego

Odpowiednie narzędzia są przydatne każdemu mechanikowi samochodowemu. Bez nich nie będzie w stanie naprawiać pojazdów. Z pewnością będzie musiał się…
Motoryzacja

Sprężyny zawieszenia - czym są i jak często je wymieniać?

Zawieszenia nowoczesnych samochodów są coraz bardziej skomplikowane, dzięki czemu zapewniają większe bezpieczeństwo i komfort jazdy. Nadal jednak stosuje się w…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *