Blog

Czy warto tworzyć aplikacje Windows Phone?

2 Mins read

Microsoft to jedna z największych na świecie firm z sektora technologii informacyjnych. Najbardziej znana ze  swojego oprogramowania biurowego. W roku 2014 wykupiła wiodący niegdyś dział telefonów Nokii. Ponadto ma również na swoim koncie aplikacje Windows Phone.

Windows Store  był często krytykowany za brak wartościowych aplikacji. Teraz nie jest to już tak wielkim problemem. Ponieważ firma Microsoft zainwestowała olbrzymie środki w przyciągnięcie najlepszych twórców. Warto podkreślić, że aplikacje mobilne Windows w żaden sposób nie odbiegają od konkurencyjnych. Zaś właściciele urządzeń z systemem Windows Phone mogą korzystać z tysięcy produktów. A wśród polecanych kolekcji znaleźć można m.in. aplikacje bankowe, karty lojalnościowe etc.

Warto wybierać aplikacje Microsofta

Jak pokazały liczne perypetie, przedsiębiorstwo jest na tyle liczącym się graczem rynkowym, że nie pozwoli na wyeliminowanie z rynku. Posiadany kapitał i pomysłowość sprawiają, że firma z każdej sytuacji znajduje wyjście. Jednocześnie może bez najmniejszych przeszkód stale inwestować w rozwój swoich produktów. W tym również aplikacji mobilnych.

A czy wiesz, że developerzy aplikacji mobilnych Windows zarabiają więcej niż ich koledzy pracujący u konkurencji? To sprawia, że mogą stale rozwijać swój warsztat i umiejętności. Dzięki temu mobilne kafelki stale się rozwijają.

Microsoft nie ma się czego wstydzić. Zwłaszcza, że coraz więcej użytkowników docenia prostotę i  funkcjonalność urządzeń z systemem Windows. Konkurencja z pewnością ma wiele zalet. Jednak występowanie Androida na zbyt wielu urządzeniach powoduje problemy z płynnością pracy na każdym z nich. Dodatkowo nie każdy może sobie pozwolić na zakup urządzenia z nadgryzionym jabłkiem. Są też tacy, którzy pomimo posiadanego budżetu, uważają taki zakup za bezsensowny. W opozycji do tego, smartfony, które obsługują aplikacje mobilne Windows, są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Poza tym Windows Phone ma do zaoferowania przede wszystkim ten sam interfejs na wszystkich swoich urządzeniach. Co dla wielu użytkowników jest kolejnym argumentem decydującym o zakupie.

Jeżeli zatem zastanawiasz się jeszcze nad tym, czy warto tworzyć aplikacje mobilne Windows – odpowiedź brzmi zdecydowanie tak. Gigant z Redmond ma jeszcze wiele asów w rękawie i zdecydowanie zdoła zaskoczyć całą branżę. W tym również swoich klientów.

Warto przeczytać
BlogDom

Panele podłogowe laminowane – co warto o nich wiedzieć?

Jeszcze do niedawna wybór materiałów do wykończenia wnętrz, a mówiąc szczegółowiej podłogi, był mocno okrojony. Współcześnie jedynym ograniczeniem jest nasza…
BlogGastronomiaZdrowie

Gdzie kupić alkohol na wesele? – Al. Capone odpowiedzią na Twoje potrzeby

Mimo zmieniających się trendów w różnych aspektach życia, kwestia organizacji wesel bazuje wciąż na mocno zakorzenionej polskiej tradycji, która łączy…
Blog

Jakie zapachy są modne na wiosnę?

Idzie wiosna. Warto podkreślić ją odpowiednim zapachem. Kto wie, może nawet da się ją przyspieszyć świeżymi, damskimi perfumami? Zanim jednak…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *