Finanse

Czy pożyczki online zdominują rynek finansowy?

2 Mins read

Duża większość z nas choć raz w życiu była zmuszona do skorzystania z pożyczki bankowej na pokrycie nagłych, niespodziewanych wydatków. I zapewne wielu z nas wie, z jak czasochłonnym procesem formalnym to się wiąże. Jednak rynek finansowy podarował nam o wiele prostszy i szybszy sposób na zdobycie dodatkowej gotówki i to bez wychodzenia z domu.

Monopol przełamany

Tym, którzy zderzyli się ze ścianą bankowej biurokracji i barko często odeszli z kwitkiem od okienka bankowego, z pomocą przychodzą firmy działające na rynku pozabankowym. Ich rozwiązaniem na nasze kłopoty finansowe są szybkie pożyczki udzielane przez internet. Zgodnie z oczekiwaniami pożyczki online stały się dla nas bardzo atrakcyjnym sektorem usług, pozwalającym na szybkie załatanie dziury budżetowej oraz zaspokojenie naszych podstawowych potrzeb życiowych.

Przełom

Kluczowym momentem dla instytucji udzielających pożyczek online był rok 2011. Wówczas to wprowadzono zalecenia Rekomendacji T, która spowodowała odejście części klientów banków komercyjnych do nowo powstających firm sektora pozabankowego. Tylko w 2015 roku rynek instytucji udzielających szybkich pożyczek gotówkowych był wart blisko 4 mld zł. Wraz z kolejnymi latami ta wartość systematycznie rośnie.
Wraz z rozwojem rynku pozabankowego zmieniała się jego struktura oraz zwiększała się ilość usług serwowanych konsumentom. Największy przyrost w tym sektorze zanotowały firmy specjalizujące się w udzielaniu szybkich pożyczek online. Nie ma, co się dziwić, ponieważ to obecnie jedna z najszybszych i najwygodniejszych form zdobycia przez nas dodatkowej gotówki. O dziwo, tego rodzaju usługi najbardziej przypadły do gustu ludziom młodym.

Coraz lepsza jakość usług

Zwiększająca się z roku na rok konkurencja wśród firm z sektora pozabankowego sprawia, że oferowane przez nie usługi finansowe osiągają coraz niższe koszty całkowite pożyczki, co powinno cieszyć nas odbiorców. Ponadto walka o klienta powoduje, że również czas udzielania pożyczki oraz szybkość przelania gotówki na nasze konto został bardzo mocno zminimalizowany. Dodatkowo firmy pożyczkowe stosują bogaty wachlarz różnego rodzaju promocji na swoje usługi, co czyni je w naszych oczach jeszcze bardziej atrakcyjnymi.
Nie ma wątpliwości, że sektor instytucji pozabankowych będzie się nadal rozwijał, oferując nam coraz lepsze usługi w tym zakresie. Jednak największe szanse na sukces oraz utrzymanie się na rynku mają jedynie firmy proponujące jedynie rzetelne, bezpieczne oraz w pełni transparentne usługi. Tylko takie zdołają przyciągnąć i utrzymać przy sobie klientów.

Warto przeczytać
Finanse

Konto walutowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

Tradycyjny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy umożliwia gromadzenie i zarządzanie środkami pieniężnymi w rodzimej walucie. Nie oznacza to, że nie możesz z niego…
Finanse

Co musisz wiedzieć o dofinansowaniu unijnym w 2020 roku?

2020 rok to ostatni dzwonek zarówno dla osób planujących założenie działalności gospodarczej, jak i dla firm, na pozyskanie dofinansowania unijnego….
BlogDomFinanse

Elektroniczny system rozliczeń międzybankowych Elixir

Każdemu, kto dokonuje płatności elektronicznych, najczęściej zależy po prostu na krótkim czasie realizacji takich transakcji, kiedy przelane środki trafią na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *