Blog

Czy modna choinka na pniu sprawdzi się do Twojego mieszkania?

2 Mins read

Sezon zima 2019 należał do modnych choinek na pniu. W tym roku powracają. Mimo to wiele osób wciąż jeszcze nie wie, czym różnią się od tradycyjnych i do jakich pomieszczeń się je wybiera.

Choinka na pniu – sztuczna czy naturalna?

Choinka na pniu to zwykłe bożonarodzeniowe drzewko, z tym że z obciętymi dolnymi gałęziami. Podstawa jest umieszczona w specjalnym stojaku. Już samo to daje podpowiedź, co do tego, z czego powinna być wykonana choinka na pniu. 

Oczywiście najlepsza będzie całkowicie naturalna, której gałęzie zostały podcięte i wykorzystane np. do produkcji stroików. Sztuczne choinki to już nie ten sam zapach i wygląd, co prawdziwe. Producenci tworzą też hybrydy, takie jak plastikowe gałęzie i igły na drewnianym kijku. Każdy powinien sam ocenić, czy chciałby mieć taką choinkę na pniu w domu podczas świąt, czy jednak woli coś bardziej naturalnego. 

Plusem sztucznych choinek jest to, że przyjeżdżają do domu spakowane, a rozkłada się je dopiero na miejscu. Tymczasem prawdziwe choinki kojarzą się ze żmudnym transportem. Jednak żywe choinki na pniu też można mieć dostarczone do domu. Takie usługi w Warszawie i okolicach oferuje np. sklep: www.hoho-choinka.pl/sklep.

Do jakich wnętrz pasuje choinka na pniu?

Choinka na pniu ma liczne zalety:

  • trudniej strącić z niej bombki, bo wiszą wyżej,
  • jest więcej miejsca na prezenty,
  • dłużej wygląda świeżo,
  • ma regularny, trochę bajkowy kształt.

W związku z tymi zaletami choinka na pniu sprawdzi się tam, gdzie przebywają zwierzęta i dzieci, bo będzie im trudniej zrzucić z niej ozdoby. Jednocześnie pod nią znajdą dużo miejsca na prezenty. Z tego też powodu taka choinka zjawiskowo prezentuje się na zdjęciach. Ciekawy kształt aż zachęca do eksperymentów podczas dekorowania. Dobrze pasuje do biur i innych oficjalnych miejsc. Zwykła, ,,dzika” choinka trochę za bardzo kojarzy się z domem. W miejscach oficjalnych lepiej sprawdzi się zabawna choinka na pniu, ozdobiona dużymi, jaskrawymi bombkami.

Skąd wziąć choinkę na pniu? Kupić czy zrobić?

Jeśli masz na to miejsce, możesz samodzielnie zrobić nowoczesną choinkę na pniu. Potrzebujesz do tego sekatora do gałęzi lub piły. Wystarczy, że usuniesz gałęzie do ok. ⅓ wysokości choinki. Możesz je wykorzystać np. do zrobienia stroika. Następnie koniec pnia choinki umieść w szczelinie większego pieńka lub płytkiej doniczce wypełnionej żwirkiem i ziemią. Taką podstawę umieść w jutowym worku, owiń papierem do prezentów lub zwykłym, szarym. Możesz też przewiązać go wstążką. Pamiętaj, że najlepiej do zrobienia choinki na pniu nadają się sosny. Jeśli nie wiesz, z jakim gatunkiem masz do czynienia, lepiej nie urywać gałązek, bo drzewko może szybko obumrzeć.

Jak widać, majsterkowicze mogą bez większego problemu sami zrobić choinkę na pniu. Oczywiście lepiej nie próbować tego w mieszkaniu, bo tylko zaowocuje to bałaganem. Wówczas lepiej kupić choinkę na pniu. Gdzie?

  • Choinki na pniu z marketów długo stoją w magazynach i są zazwyczaj najmniej okazałe ze wszystkich. Raczej nie spodziewaj się, że takie drzewko postoi dłużej niż kilka dni. Z dużych marketów dość trudno przywieźć zakup do domu.
  • Szkółki leśne i centra ogrodnicze rzadko oferują gotowe choinki na pniu – trzeba je sobie zrobić samodzielnie.
  • Na targowiskach trafisz na choinki z niewiadomych źródeł. Sprzedawca może ulotnić się z dnia na dzień, więc nie będziesz mógł reklamować towaru.
  • W kwiaciarniach i innych mniejszych sklepach dostaniesz najmniejsze choinki na pniu do postawienia na stole.
  • Możesz też kupić choinki na pniu z dostawą do domu. Wystarczy wybrać odpowiednią i zamówić wybrany model bezpośrednio poprzez stronę. Takie sklepy działają m.in. w Warszawie.
Warto przeczytać
Blog

Panele laminowane – jaka podłoga do salonu?

Podczas remontu mieszkania niejednokrotnie stajemy przed ogromnym dylematem: jakie panele wybrać, aby wnętrze było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim…
Blog

Wybierz idealne meble biurowe

Jeśli chodzi o wyposażenie biura lub miejsca pracy, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Właściwe meble biurowe powinny być dostosowane do…
Blog

Organizacja loterii promocyjnej: prawne aspekty, których nieprzestrzeganie grozi konsekwencjami

Organizacja loterii promocyjnej to sposób na angażowanie konsumentów poprzez uatrakcyjnienie sprzedaży. Oferując tego typu rozrywkę można w łatwy sposób dotrzeć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *